Noivils sarūpē “Hyundai” pirmo uzvaru WRC sezonā

Ar Tjerī Noivila uzvaru svētdien Korsikā noslēdzās pasaules rallija čempionāta ceturtais posms. “Hyundai” vienībai šī ir pirmā uzvara sezonā, bet pirmajos četros posmos tagad uzvaras izcīnījuši četru dažādi autoražotāji.

Korsikas rallija pēdējā dienā bija jāveic vairs tikai divi ātrumposmi. Pirmais no tiem bija iespaidīgus gandrīz 54 kilometrus garš. Noivilam izdevās sasniegt ātrāko rezultātu, taču tuvāko sekotāju Daniju Sordo šajā “dopā” viņš apsteidza par nieka 0.1 sekundi. “Power Stage” ātrumposmā, kas noslēdza ralliju, uzvaru guva Jari-Mati Latvala, pārspējot Sebastjēnu Ožjē un Kreigu Brīnu, bet Noivilam pietika ar piekto vietu, lai sacīkšu kopvērtējumā pārliecinoši uzvarētu.

Noivils par līderi kļuva sestdien, kad dzinēja problēmu dēļ izstājās līderis Kriss Mīke, tāpat tehnisku problēmu dēļ, paliekot vien ar aizmugurējo piedziņu, laiku zaudēja Ožjē. Svētdien Ožjē bija problēmas ar elektrību, mašīnai zuda jauda un bija citas ķibeles, kā dēļ viņš pēc pirmā no diviem ātrumposmiem bija atkritis uz trešo vietu kopvērtējumā, tomēr “Power Stage” ātrumposmā atkal atguva otro vietu, pārspējot Sordo par nieka 1.3 sekundēm. Tikmēr no uzvarētāja Noivila Ožjē finišā atpalika 54 sekundes.

Ar uzvaru pēdējā ātrumposmā, uz ceturto vietu finišā pacēlās Latvala, kurš desmit ātrumposmu summā vien par 0.1 sekundi pārspēja Brīnu. Stabilā sestajā vietā Korsikas WRC posmu noslēdza Heidens Padons, bet tālāk pirmajā desmitniekā iekļuva sportisti, kas brauc ar R5 mašīnām – WRC2 klases uzvarētājs Andreass Mikelsens, Tēmu Sunninens, Stefans Sarazāns un Johans Rosels.

Pirmajos četros 2017. gada pasaules rallija čempionāta posmos uzvarējuši ne vien četri dažādi piloti, bet arī četri dažādi ražotāji. Atgādinām, ka Montekarlo rallijā triumfēja Sebastjēns Ožjē (“Ford”), pēc tam Zviedrijā pirmo vietu izcīnīja Jari-Mati Latvala (“Toyota”), savukārt Meksikas posmā pirmais finišēja Kriss Mīke (“Citroen”).

Nākamais WRC posms no 28. līdz 30. aprīlim notiks Argentīnā.