Mārtiņš Sesks: “Uzvara bija mērķis”

LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis šodien “Rally Estonia” izcīnīja karjerā pirmo uzvaru Pasaules Junioru rallija čempionātā, vienlaikus kļūstot par Pasaules Junioru rallija čempionāta kopvērtējuma līderiem.

Finišējot kā pirmie starp priekšpiedziņas sacensību automašīnām, Sesks/Francis  kļuva par Pasaules Junioru rallija čempionāta kopvērtējuma līderiem un sacensību uzvarētājiem, otrajā vietā atstājot Sami Pajari (finišēja 14,7 sekundes vēlāk), bet trešajā vietā atvirzot Tomu Kristensonu (finišēja 37,8 sekundes vēlāk).

Rally Estonia bija ātrs, šaurs, līkumos, grambains un tramplīniem bagāts rallijs. Rallijs iekļāva visus elementus, lai sacensības sauktu par tehniski sarežģītām gan pilotam un stūrmanim, gan M-Sport Poland tehniskajai komandai, ar kuras atbalstu un būvēto Ford Fiesta Rally4  startēja  Sesks un Francis.

“Uzvara bija mērķis, kuram šogad daudz strādājām. Pirmā uzvara vienmēr ir īpaša. Taču šis ir tikai pieturpunkts ceļā uz augstākām virsotnēm ilgtermiņā. Šajā rallijā visu izšķīra taktika – gudra, precīza braukšana un spēja saglabāt vēsu prātu. Tieši taktikas ievērošana deva iespēju pakāpties uz līdera pozīciju, saglabāt  savu tempu, kamēr citi kāpinot tempu ziedoja riepas un automašīnas. Cīņa ātrumposmos bija sīva un visu izšķīra sekundes,” pēc sacensības atzīst LMT Autosporta Akadēmijas pilots Mārtiņš Sesks.

Pirmais Pasaules Junioru čempionāta sacensību posms notika februārī Zviedrijā, šajā nedēļas nogalē tika aizvadīts otrais posms Igaunijā,  nākamais komandas starts paredzēts Sardīnijā (8.-11.oktobrī), bet sezonu noslēgs  sacensības Beļģijā (19.-22.novembrī).