Loebs sīvā cīņā pārspēj Latvalu

Info: ewrc.cz

Šodien ļoti sīvā cīņā savu pirmo uzvaru Velsas rallijā izcīnīja ”Citroen” komandas braucējs Sebastians Loebs, kurš par 12,7 sekundēm pārspēja somu sportistu no “Ford” komandas Jari Mati Latvalu. Trešais Velsā palika Dani Sordo.

Rallija pēdējā dienā sportistiem bija jāveic četri dopi. Jau pirms to starta bija skaidrs, ka mūs sagaida ļoti interesanta cīņa, jo pirmo vietu no otrās šķīra tikai septiņas sekundes. Dienas pirmajā posmā ātrākais pilots bija Loebs, kurš kopvērtējumā somu sportistam pietuvojās līdz 2,2 sekundēm. Pa to laiku Hirvonens uzsāka pakaļdzīšanos astotās vietas ieguvējam Tonijam Gardmeisteram.

Arī nākamo dopu uzvarēja Loebs, taču pārsvars bija tikai 0,8 sekundes, kas nozīmēja to, ka pēdējos divos ātrumposmos cīņa būs ļoti sīva. “Tagad būs ļoti interesanti,” saka Latvala. “Visu laiku mēģināju braukt pēc iespējas ātrāk. Centos braukt pa tādu pašu trajektoriju, kā Latvala, tāpēc arī iebraucu tajā pašā grāvī, kurā viņš,” pēc pirmajiem diviem dopiem saka Loebs.

Priekšpēdējā posmā par deviņām sekundēm ātrāks bija Loebs, kurš tad arī pārņēma Velsas rallija vadību. ”Braucu, cik ātri vien varēju, taču laika apstākļi bija vēl sliktāki nekā no rīta,” saka Loebs. Arī pēdējā posmā uzvarēja Loebs, kurš tādejādi kopvērtējumā Latvalu apsteidza par 12,7 sekundēm. Trešais šajā smagajā rallijā palika Sordo.

N4 klasē viss izšķīrās pēdējā dopā, kur par uzvaru cīnījās divas zviedru ekipāžas – Patriks Flodins un Patriks Sandels. Līderis bija Flodins, kura pārsvars bija 11 sekundes, taču pēdējā dopā neizturēja Sandela ”Peugeot 207” automašīnas dzinējs un sportists bija spiests izstāties. Līdz ar to otrais Velsā palika Andreas Aigners, bet trešais Gajs Vilks.

N3 klasē nepārspēts palika Toms Keivs, kurš savu tuvāko sekotāju apsteidza par 15 (!) minūtēm.