Latvala dominē, bet izstājas, vadību atgūst Lapi

29/07/2017 |

Foto: wrc.com

Pēc aizvadītajiem sestdienas ātrumposmiem pasaules rallija čempionāta posmā Somijā vadībā atrodas “Toyota” pilots Esapeka Lapi, kamēr viņa komandas biedrs Jari-Mati Latvala, kurš bija izvirzījies vadībā, saskārās ar tehniskām problēmām un izstājās.

Pēc piektdienas ātrumposmiem WRC sezonas debitants Lapi bija nokļuvis Somijas rallija vadībā, taču sestdien ārkārtīgi ātrs bija Latvala, kurš pēc dienas otrā ātrumposma nokļuva vadībā. Pieredzējušais pilots uzvarēja pirmajos piecos no šodienas astoņiem ātrumposmiem, bet sestajā “dopā” bija spiests apstāties trases malā elektrības problēmu dēļ.

Tas ļāva Lapi atgūt pirmo pozīciju un tobrīd jau nepilnu minūti viņam zaudēja tuvākie sekotāji, komandas biedrs Juho Hanninens un Tēmu Suninens, kurš pārstāv “M-Sport” komandu un arī nav ar lielu pieredzi WRC klasē. Dienas izskaņā uz otro vietu pacēlās Hanninens, kurš Lapi zaudē 49 sekundes, kamēr Hanninens ir trešais, līderim zaudējot 53 sekundes. Pirmajās trīs pozīcijās vietējie piloti!

Tikai nedaudz vairāk par sekundi no pirmā trijnieka šobrīd atpaliek “M-Sport” pilots Elfins Evanss, bet vēl pēc 22 sekundēm piektajā pozīcijā seko “Citroen” pārstāvis Kreigs Brīns. Tāpat arī “Hyundai” pilots Tjerī Noivils, kurš šobrīd cīnās par 2017. gada pasaules čempiona titulu, var cerēt uz augstāku rezultātu – šobrīd viņš ir sestais, bet tikai 14 sekundes aiz Brīna.

Kā zināms, sezonas līderis Sebastjēns Ožjē piektdien avarēja un izstājās, bet viņa pārstāvētās “M-Sport” komandas pilots Ots Tanaks pēc negadījuma turpina ralliju un šīs dienas laikā no desmitās pozīcijas pakāpās uz septīto.

Svētdien Somijas posma dalībniekiem jāveic noslēdzošie četri ātrumposmi.

Somijas rallija rezultāti pēc 21. ātrumposma:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC 2:13:02.7
2. Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC ’17 +49.1
3. Juho Hanninens Toyota Yaris WRC +53.4
4. Elfins Evanss Ford Fiesta WRC ’17 +54.7
5. Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +1:16.9
6. Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +1:31.6
7.
Ots Tanaks Ford Fiesta WRC ’17 +2:07.5
8.
Kriss Mīke Citroën C3 WRC +2:59.1
9. Danijs Sordo Hyundai i20 Coupe WRC +3:54.0
10. Madss Ostbergs Ford Fiesta WRC ’17 +4:23.6
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool