Heidens Padons Argentīnā izcīna pirmo WRC uzvaru

Ar jaunzēlandiešu pilota Heidena Padona uzvaru svētdien Argentīnā noslēdzās pasaules rallija čempionāta sezonas ceturtais posms. “Hyundai” rūpnīcas sportistam šī ir pirmā uzvara WRC karjerā.

Sacensības sākās ceturtdienas vakarā, kad tika veikts Kordobas superspeciālais ātrumposms. Tajā labāko rezultātu uzrādīja Danijs Sordo (“Hyundai”) un Sebastjēns Ožjē (“Volkswagen”) – viņiem vienāds laiks. Aizvadītajās sezonās nepārspētais Ožjē bija vadībā pēc pirmajiem diviem piektdienas ātrumposmiem, bet tad vadībā nokļuva viņa komandas biedrs Jari-Mati Latvala (“Volkswagen”).

Kopumā sacensībās bija jāaizvada 18 ātrumposmi. Pēc 13. ātrumposma Latvala bija 14 sekundes priekšā Padonam, bet 14. ātrumposmā piedzīvoja avārija, kā rezultātā vadību pārņēma jaunzēlandietis. Lai gan svētdien, kad tika veikti pēdējie trīs “dopi”, Padona mašīnai sāka parādīties problēmas ar pārnesumu pārslēgšanu, viņš spēja nokļūt finišā.

Padonam arī izdevās pārliecinošo uzvarēt “Power Stage” ātrumposmā, tiekot pie papildus 3 punktiem. 2 puntus izcīnīja viņa komandas biedrs Sordo, bet Ožjē par trešo vietu saņēma 1 punktu.

Finišā 14 sekundes aiz Padona finišēja Ožjē, kurš līdz ar to nespēja izcīnīt pirmo uzvaru Argentīnā. Šis vēl vismaz gadu paliks vienīgais posms pašreizējā WRC kalendārā, kur francūzis savā karjerā nav uzvarējis ne reizi.

Trešo vietu izcīnīja “Volkswagen” trešais pilots Andreass Mikelsens. Norvēģis uzvarētājam pazaudēja 1 minūti un 5 sekundes, par 11 sekundēm apsteidzot Sordo.

WRC2 klasē uzvarēja Peru pārstāvis Nikolass Fuhs (“Škoda”), absolūtajā ieskaitē gūstot desmito vietu.

WRC kopvērtējumā Ožjē izdevies palielināt pārsvaru, bet Padons tagad pakāpies jau uz otro vietu. Trešais pašlaik ir Madss Ostbergs (“M-Sport Ford”), kurš Argentīnā guva piekto vietu.

Pasaules rallija čempionāta piektais posms no 20. līdz 22. maijam notiks Portugālē.