Grjazins pakāpjas līdz 12. vietai, uzvaru Kanāriju salās gūst Lukjaņuks

Krievu autosportists Aleksejs Lukjaņuks veiksmīgi noslēdzis Eiropas rallija čempionāta (ERC) otrā posma sacensības Kanāriju salās, izcīnot uzvaru šajā asfalta rallijā. Tikmēr latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pilotam Nikolajam Grjazinam otrās dienas laikā izdevās pacelties līdz 12. vietai.

Jau ziņots, ka Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”) piektdien uzvarēja visos sešos ātrumposmos un tobrīd bija iekrājis jau 25 sekunžu pārsvaru pār Bruno Magalešu (“Škoda Fabia R5”), kamēr turpat aizmugurē sekoja Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”). Sestdien bija jāveic vēl seši ātrumposmi, kuros izšķīrās rezultāti.

Rīta pusē Lukjaņuks uzvarēja divos no trim “dopiem”, bet uz otro pozīciju pacēlās Kajetanovičs, kurš tobrīd atpalika 39 sekundes. Uz trešo vietu bija atkritis sezonas pirmā posma uzvarētājs Magalešs, kurš savukārt zaudēja jau 48 sekundes. Pēcpusdienā Lukjaņuks bija ātrākais vienā no trim ātrumposmiem, bet vēl vairāk atrāvās no sekotājiem, finišā iebraucot ar 57 sekunžu pārsvaru pār pašreizējo Eiropas čempionu Kajetanoviču, kamēr Magalešs finišēja vēl sešas sekundes tālāk, tiekot pie trešās vietas.

Progresu šīs dienas laikā piedzīvoja “Sports Racing Technologies” vienība. Ar Latvijas licenci startējošaisn krievu pilots Grjazins (“Škoda Fabia R5”) četros no sešiem ātrumposmiem iekļuva labāko desmitniekā, stabili progresēja un no 16. pozīcijas pacēlās līdz 12. vietai. “ERC Junior U28” klasē Grjazins Kanāriju salu ralliju noslēdzis ceturtajā vietā.

Tikmēr latviešu vienības “Prospeed” pilots Sergejs Remeņņiks (“Mitsubishi Lancer Evo X”) saglabājis otro pozīciju ERC2 klasē, ko ieņēma jau pēc rallija pirmās dienas. Šodien viņš līderim pat spēja atvinnēt vairāk par pusminūti un finišā zaudēja vairs tikai 34 sekundes.

Eiropas rallija čempionāts turpināsies ar grants ralliju “Seajets Acropolis Rally”, kas no 2. līdz 4. jūnijam risināsies Grieķijā.