Grjazins Francijā viens no ātrākajiem un saņem balvu par labāko lēcienu

10/07/2017 |

Foto: skoda-motorsport.com

Pagājušās nedēļas nogalē ar Latvijas licenci startējošais “Sports Racing Technologies” komandas pilots Nikolajs Grjazins startēja Francijas asfalta čempionāta posmā, par spīti problēmām, izcīnot septīto vietu. Lai gan cerētais pjedestāls izpalika, sportists tika apbalvots ar kausu par labāko lēcienu tramplīnā.

Šobrīd Grjazins ar komandu gatavojas Eiropas rallija čempionāta posmam “Rajd Rzeszowski”, kas augusta sākumā notiks Polijā. Lai labāk sagatavotos sacīkstēm uz asfalta seguma, pagājušās nedēļas nogalē tika startēts Francijas čempionāta piektajā posmā “Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie 2017”.

Sacensības notika Francijas dienvidos, Rodē pilsētiņas apkaimē. Uz starta rallijā izgāja vairāk par 100 ekipāžām, kas divās dienās veica desmit ātrumposmus ar kopējo garumu 206 kilometri. Starp dalībniekiem bija gan spēcīgākie franču sportisti, gan arī pasaules rallija čempionāta dalībnieks Heidens Padons, kurš sacensībām bija pieteikts “Hyundai” rūpnīcas komandas sastāvā un startēja ar “i20 R5” modeļa automobili. Kopumā ar R5 klases tehniku uz starta stājās 12 piloti, tostarp Grjazins ar “Škoda Fabia”.

Rallija pirmajā dienā tika veikti četri ātrumposmi. Grjazins pirmajos no tiem sasniedza piekto, septīto un otro ātrāko rezultātu, tobrīd ieņemot piekto pozīciju, taču ceturtā ātrumposma laikā tika pārsista riepa, kā rezultātā zaudētas apmēram piecas minūtes un nācās atkrist uz 22. vietu.

Sacīkšu otrajā dienā pirmajos trīs ātrumposmos pēc kārtas Grjazins bija trešais ātrākais, tad divreiz sasniedza otro ātrāko rezultātu, bet dienas noslēdzošajā “dopā” atkal bija trešajā vietā, kas rezultātā viņam ļāva aizcīnīties līdz septītajai pozīcijai sacensību kopvērtējumā. Ja ne pārsistā riepa, ar šo ātrumu varēja pietikt, lai kāptu uz pjedestāla.

Par “Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie 2017” uzvarētāju kļuva franču pilots Žoans Bonato (“Citroën DS3 R5”), kurš par vairāk nekā minūti apsteidza Heidenu Padonu (“Hyundai i20 R5”), bet gandrīz trīs minūtes pirmās vietas ieguvējam pazaudēja un trešajā pozīcijā ierindojās Kventins Žordano (“Škoda Fabia R5”) no Sebastjēna Lēba komandas “Sebastien Loeb Racing”. Grjazinam līdz sestajai vietai pietrūka 22 sekunžu.

Rezultāti:

Vieta Pilots Marka Auto modelis Rezultāts
1. Yoann Bonato icon Citroën DS3 R5 1:54:47.9
2. Hayden Paddon icon Hyundai i20 R5 +1:03.9
3. Quentin Giordano icon Škoda Fabia R5  +2:49.0
4. Anthony Puppo icon Škoda Fabia R5 +2:58.3
5. Jean-Sébastien Vigion icon Škoda Fabia R5 +3:08.3
6. Patrick Rouillard icon Porsche 997 GT3 RS 3.8 +6:56.2
7. Nikolajs Grjazins icon Škoda Fabia R5  +7:18.7
8. Jordan Berfa icon Hyundai i20 R5 +7:34.1
9. Cédric Robert icon Renault Clio RS R3T +8:44.2
10. Florian Bernardi icon Renault Clio RS R3T +9:22.5

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool