Esapeka Lapi Somijas rallijā izcīna pirmo WRC uzvaru

30/07/2017 |

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta posmā Somijā savu pirmo uzvaru WRC klasē izcīnījis somu autosportists Esapeka Lapi, kamēr pēdējā ātrumposmā otro vietu “izrāva” britu pilots Elfins Evanss, kurš sacensību otrajā pusē aizvadīja saspringtu cīņu ar Juho Hanninenu un Tēmu Suninenu.

Pēc tam, kad sestdien tehniskas problēmas piemeklēja Jari-Mati Latvalu, svētdien notikušos četrus ātrumposmus ar gandrīz minūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem uzsāka viņa komandas biedrs Lapi. Latvala šodien atgriezās trasē un uzvarēja trīs ātrumposmos, kamēr Lapi izdevās uzrādīt gana stabilu sniegumu, lai droši nosargātu pirmo vietu.

“M-Sport” komandas pilots Evanss dienu uzsāka ceturtajā pozīcijā, bet spēja uzveikt konkurentus un pēdējā ātrumposmā pacēlās uz otro pozīciju, uzvarētājam zaudējot 36 sekundes. Finišā tikai 0.3 sekundes Evansam zaudēja Lapi komandas biedrs Juho Hanninens, izcīnot trešo vietu, līdz ar to “Toyota” komandai, kas bāzējas tieši Somijā, savās mājās divas vietas uz goda pjedestāla.

Vēl sestdienas izskaņā otrais bija “M-Sport” vienības jaunais talants Tēmu Suninens, kurš iepriekš ar panākumiem brauca WRC2 klasē. Šodien vienā no ātrumposmiem viņš pieļāva kļūdu, sabojāja auto, zaudējot laiku, tomēr finišu sasniedza ceturtais.

Esapeka Lapi Somijā aizvadīja vien ceturtās sacensības WRC klasē, bet iepriekš šis sportists guvis panākumus Eiropas rallija čempionātā, kur ieguva titulu 2013. gadā, kā arī WRC2 pasaules čempionātā, kur pirmā vieta kopvērtējumā tika gūta pērn.

Jau ziņots, ka piektdien nosēdienā pēc tramplīna avarēja sezonas līderis Sebastjēns Ožjē, kurš bija spiests izstāties, tāpat kļūdu pieļāva viņa pārstāvētās “M-Sport” komandas pilots Ots Tanaks, kurš gan cīņu turpināja, svētdien pozīciju neuzlaboja un izcīnīja septīto vietu.

“Power Stage” ātrumposmā, kur tiek piešķirti papildus čempionāta punkti, uzvaru guva Tanaks, aiz sevis atstājot Evansu un sezonas vicelīderi Tjerī Noivilu (“Hyundai”), kurš kopējos rezultātos palika sestais.

WRC2 kategorijā pārliecinošu uzvaru guva mājinieks Jari Hutunens, kurš startēja ar R5 klases “Škoda”.

Pasaules rallija čempionāts turpināsies ar asfalta posmu Vācijā, kur sacensības gaidāmas no 18. līdz 20. augustam.

Somijas rallija rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC 2:29:26.9
2.
Elfins Evanss Ford Fiesta WRC ’17 +36.0
3.
Juho Hanninens Toyota Yaris WRC +36.3
4. Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC ’17 +1:01.5
5. Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +1:22.6
6. Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +1:33.1
7. Ots Tanaks Ford Fiesta WRC ’17 +1:53.6
8. Kriss Mīke Citroën C3 WRC +3:12.6
9. Danijs Sordo Hyundai i20 Coupe WRC +4:11.5
10. Madss Ostbergs Ford Fiesta WRC ’17 +4:21.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool