Sordo ātrākais pirmspēdējā šā gada WRC posma testa braucienā

24/10/2013 |

Info: I.Grīnberga pēc wrc.com
Foto: foxsportsasia.com

WRC 2013. gada sezona tuvojas noslēgumam – ir sācies Pasaules rallija čempionāta pirmspēdējais posms, kurš no 24.-27. oktobrim norisināsies Spānijā.

Šodien ekipāžas veica 2,5 kilometru garo testa ātrumposmu. Pateicoties uzvarai Vācijas rallijā, par Spānijas rallija favorītu ir kļuvis pašmāju braucējs Dani Sordo, kurš testa braucienā uzrādīja ātrāko laiku: „Visus braucienus veicām labi un esmu apmierināts ar mašīnu. Šoreiz nerīkojām testa braucienus, brauksim ar līdzīgiem uzstādījumiem, ar kādiem braucām Francijā.”.

Par 0,2 sekundēm atpaliek Jari Mati Latvala, un trešais, atpaliekot 0,3 sekundes, ir Sebastians Ožjē. Pēc ātrumposma finiša, ekipāžu piloti pauda neapmierinātību par trases izveidi: „Šis ir sliktākais ātrumposms, kādu esmu braucis. Tur nekā nav – viens aplis, taisne un daži līkumi. Veicām četrus braucienus kā tas tika arī no mums prasīts un viss, ”atzina Ožjē. Neskatoties uz negatīvo komentāru par trases izveidi, Ožjē piebilda, ka esot apmierināts ar māšīnas regulējumiem un par ralliju kopumā jūtoties pārliecināts. Arī otrais Volkswagen pilots Jari Mati Latvala piekrita komandas biedram un atzina, ka šis testa ātrumposms neradīja laba rallija sajūtu.

Diskusijas pirms rallija ir izraisījis arī rallija nolikums, kurš nosaka starta secību rallija dienās. Pirmajā dienā ekipāžas uz starta stāsies balstoties pēc vietas čempionātā, taču otrajā un trešajā rallija dienā tiks ņemts vērā iepriekšējās dienas rezultāts. Tā kā svētdien, pēdējā rallija dienā, būs grants ātrumposmi, un startēt pirmajam nav izdevīgi, tiek sagaidītas spraigas cīņas un tīša laika zaudēšana pirmo divu dienu asfalta ātrumposmos, kur starta secība nav tik būtiska.

Īstās sacensības sāksies rīt plkst. 20:03 pēc vietējā Spānijas laika ar 21km garo Querol ātrumposmu.

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool