Argentīnas rallijs sākas ar Tanaka uzvaru pilsētas ātrumposmā

26/04/2019 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Ar superspeciālo ātrumposmu Argentīnā ceturtdienas vakarā startēja pasaules rallija čempionāta piektā posma sacensības. Par līderi šobrīd kļuvis igaunis Ots Tanaks no “Toyota” komandas, bet lielā cīņa vēl tikai priekšā un notiks trīs dienu garumā.

Sacīkstes Argentīnā notiek gandrīz mēnesi pēc iepriekšējā posma, kas risinājās Korsikā un mainīja situāciju pasaules čempionāta kopvērtējuma galvgalī. Pēc ne tik sekmīga snieguma kā citkārt, pie kā vispirms vainojama caura riepa vienā no ātrumposmiem, vadību čempionātā zaudēja Tanaks, noslīdot uz trešo pozīciju un palaižot priekšā gan Tjerī Noivilu (“Hyundai”), kurš Korsikā izcīnīja pirmo uzvaru šosezon, gan Sebastjēnu Ožjē (“Citroen”). Tiesa, Tanaks no līdera tagad atpaliek vien piecus punktus.

Argentīnas rallijā pirms gada uzvarēja tieši Tanaks, pirms diviem gadiem – Noivils, kamēr Ožjē šajās grants sacensībās savā WRC karjerā vēl nav triumfējis ne reizi. Rallijs notiek Kordobas provincē, ar bāzes vietu kāda savulaik liela vietējā zemes īpašnieka Karolsa Pasa vārdā nosauktajā pilsētā, kurā vairākas reizes viesojušies arī Dakaras rallija dalībnieki. Šogad rallijā jāveic 18 ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīs 347 kilometrus. Sportisti arī ir uztraukti par to, kādi būs ceļi, jo pēdējās dienās ir pamatīgi lijis.

Lai gan pasaules čempionāta ieskaitē startējošo ekipāžu skaits Argentīnas posmā nesasniedz pat trīs desmitus, vadošie WRC klases sportisti ir ierindā un aizraujošas cīņas būs garantētas.

Pilsētas ielās ceturtdien aizvadīts 1.9 km garš supersoeciālais ātrumposms, kurā labāko laiku sasniedza Ots Tanaks (viņš bija ātrākais arī treniņbraucienos), par 1.6 sekundēm pārspējot Sebastjēnu Ožjē, bet trešo vietu ieguva Kriss Mīke (“Toyota”), kamēr Noivils bija piektais, palaižot priekšā arī komandas biedru Andreasu Mikelsenu. Rezultāti gan ļoti blīvi, jo pirmais desmitnieks iebraucis 3.5 sekunžu robežās.

WRC2 PRO klasē vadībā Gass Grīnsmits, kuram seko vēl nesen WRC klasē braukušais Madss Ostbergs, bet WRC2 ieskaitē, kur startē privātās komandas un sportisti, vadībā šobrīd Takamoto Katsuta.

Piektdien sportisti veiks septiņus ātrumposmus.

Argentīnas rallija rezultāti pēc SS1:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC 1:58.6
2. flag Sebastjēns Ožjē Citroën C3 WRC +1.6
3. flag Kriss Mīke Toyota Yaris WRC +1.7
4. flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +2.0
5. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +2.1
6. flag Danijs Sordo Hyundai i20 Coupe WRC +2.3
= flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +2.3
8. flag Esapeka Lapi C3 WRC +2.9
9. flag Elfins Evanss Ford Fiesta WRC +3.1
10. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +3.5
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool