Vorobjovs trešais Tartu rallijā, G.Lielkājis un Plangi – čempioni

Igaunijā notikušajā Tartu rallijā par uzvarētāju kļuvuši latviešu komandas ASRT braucēji Sīms Plangi/Mareks Sarapū, trešo vietu sacensībās guvuši Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, bet Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons, tāpat kā Plangi ekipāža, priekšlaicīgi kļuvuši par Latvijas čempioniem.

Sacensības latviešiem izvērtās visai veiksmīgas. Lai gan pirmās divas pozīcijas ieguva igauņi, vadošajā sešiniekā iekļuva četras latviešu ekipāžas.

Plangi/Sarapū vēl pēc septītā no desmit ātrumposmiem atradās 3 sekundes aiz līdera Rainera Ausa ekipāžas, tomēr astotajā “dopā” Auss saskārās ar ātrumkārbas problēmām un Plangi pārņēma vadību. Finišā tuvākie sekotāji Rolands Murakass/Kalle Adlers zaudēja 36 sekundes.

Tikmēr no latviešiem sacensības visaugstāk noslēdza Vorobjovs/Mālnieks, kuri gan neuzvarēja nevienā no sestdienas ātrumposmiem. No uzvarētāja Plangi viņi atpalika 1 minūti un 32 sekundes.

Kā jau minēts, arī nākamās trīs pozīcijas Tartu rallija rezultātos ieņem latvieši. Ceturto vietu sacensībās guvuši Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons, kuri tādejādi vienu posmu pirms sezonas beigām nodrošinājuši Latvijas čempionu titulu LRC2 grupā. Viņiem Tartu posmā arī uzvara savā klasē. Tikmēr piektajā vietā finišēja Jānis Berķis/Edgars Čerpojus, bet sesto vietu izcīnījuši Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis.

Jāpiemin, ka Plangi/Sarapū kļuvuši par Latvijas čempioniem LRC1 grupā, kā arī nodrošinājuši titulu savā dzimtenē Igaunijā. Latvijā Plangi ekipāža šogad uzvarējusi visos sešos notikušajos posmos.

Latvijas rallija čempionāts noslēgsies oktobrī ar ralliju “Latvija 2015”. Tur tiks noskaidroti Latvijas čempioni LRC3 grupā. Šajā reizē titula pretendenti Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins kļuva par uzvarētājiem savā klasē, kamēr līdzšinējie LRČ līderi Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs ierindojās trešajā vietā savā ieskaitē, priekšā palaižot arī ASRT pilota Karla Martina Volvera ekipāžu.