Vorobjovam trešā vieta Elektrēnu rallijā, Grjazins uzvar savā klasē

Pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadīts Lietuvas rallija čempionāta un Baltijas rallija kausa izcīņas posms “DHL Rally Elektrėnai 2016”, kur trešo vietu absolūtajā ieskaitē izdevās gūt latviešu sportistiem Jānim Vorobjovam un Andrim Mālniekam.

Sacensībās piedalījās 36 ekipāžas, no kurām trīs pārstāvēja Latviju. Kopumā vienas dienas laikā bija jāveic astoņi ātrumposmi.

Par Elektrēnu rallija uzvarētājiem kļuva lietuvieši Giedrs Notkuss/Daļus Strižans (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri vadībā izvirzījās pēc otrā ātrumposma un noturēja to līdz finišam. Zaudējot 41 sekundi, otro vietu izcīnīja citi mājinieki Deivids Jociuss/Donats Zvicevičius (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kamēr Vorobjovs/Mālnieks (“Mitsubishi Mirage”) atpalika vairāk par minūti, ierindojoties trešajā vietā.

Latvieši pēc pirmā ātrumposma bija ceturtie, tad pakāpās uz otro pozīciju, ko noturēja līdz pat pēdējam ātrumposmam, kurā tika pārsists ritenis un zaudēts daudz laika, kā arī nācās atkrist uz trešo vietu.

13. vietu sacensībās guva Latvijas pāstāvji Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs (“Peugeot 208 R2”), kuri kļuva par uzvarētājiem viena tilta piedziņas (2WD) kategorijā. Savukārt Daņila Belokoņs/Toms Freibergs (“Ford Fiesta R2T”) ieņēma sesto vietu starp 2WD ekipāžām.

Vairāki vadošie sportisti piedzīvoja neveiksmes. Avārijas rezultātā izstājās Martins Samsons (“BMW M3X”), tāpat kļūda izstāšanos maksāja Vitautam Švedam (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Ļoti smagu avāriju ceturtajā ātrumposmā piedzīvoja krievu sportistu Andreja Prokudina/Ņikitas Gergela ekipāža ar “Subaru Impreza STi”.

Lietuvas rallija čempionāts noslēgsies ar “Classic Rally”, kas tiks aizvadīts 14. un 15. oktobrī Druskininkos.