Sirmacim un Šiminam pirmā uzvara ERC Junior sacensībās

Ar izcīnītu uzvaru ERC Junior ieskaitē Igaunijā notikušo Eiropas rallija čempionāta posmu noslēgusi Ralfa Sirmača un Artūra Šimina ekipāža, kamēr krievu sportists Aleksejs Lukjaņuks kļuvis par absolūtās ieskaites uzvarētāju “auto24 Rally Estonia 2015” sacensībās.

Ralfs Sirmacis (Peugeot 208 R2) varēja izmantot Igaunijas ceļos iegūto pieredzi, jo šajā rallijā startēja trešo reizi karjerā. Astotajā ātrumposmā viņa mašīnai gan radās nelielas problēmas ar dzinēju, taču tas neatturēja no uzvaras gūšanas. Sports Racing Technologies ekipāža finišēja augstajā desmitajā vietā absolūtajā vērtējumā, bet ERC Junior ieskaitē tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk nekā pusminūti.

Otro vietu ieguva Emīls Bergkvists (Opel Adam R2), kurš līdz ar to kļuvis par ERC Junior klases čempionu. Savukārt Sirmacis un Šimins vienu posmu pirms sezonas beigām pakāpušies uz augsto otro vietu.

Absolūtajā ieskaitē negaidīti uzvarēja Aleksejs Lukjaņuks no Krievijas, lai gan sportists startēja ar N4 klases Mitsubishi Lancer Evo X, sacenšoties ERC2 klasē. Krievijas un Igaunijas čempions ļoti ātrajos grants ātrumposmos par pāragru startu sestajā ātrumposmā turklāt saņēma 10 sekunžu sodu, tobrīd vadību zaudējot, taču spēja atgūties un uzvarēja ar 12.7 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju.

Otro vietu izcīnīja viens no vadošajiem Eiropas čempionāta braucējiem Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), kurš tagad kļuvis par kopvērtējuma līderi. Līdzšinējais ERC līderis Kreigs Brīns (Peugeot 208 T16) atradās ceturtajā vietā, kad 14. ātrumposmā sāka zust eļļas spiediens un nācās izstāties.

Lukjaņuks šajā rallijā arī saņēma “Colin McRae ERC Flat Out Trophy” balvu, kā arī, būdams privātbraucējs, tika pie 7000 eiro balvas.

Izmantotie resursi: fiaerc.com