Rovanpera tiek pie “Red Bull” atbalsta un atkal startē Itālijā

2016. gada Latvijas čempions rallijā Kalle Rovanpera parakstījis līgumu ar enerģijas dzērienu ražotāju “Red Bull”, kas līdz ar to kļuvis par viņa atbalstītāju. Pagājušās nedēļas nogalē soms aizvadīja grants ralliju Itālijā, parādot potenciālu, bet vēlāk avarējot.

Rovanpera aizvien turpina gatavoties debijai pasaules rallija čempionātā un tas, ka viņš nonācis “Red Bull” aizbildniecībā, ir būtisks solis šajā virzienā. Sportists visticamāk startētu šovasara gaidāmajā WRC posmā Somijā, tomēr, tā kā Rovanperam aizvien nav 18 gadi, viņš to darīt nedrīkstēs arī izņēmuma kārtā – noteikumi paredz, ka visiem komandas locekļiem ir jābūt derīgai autovadītāja apliecībai.

Tikmēr Rovanpera turpina smelties pieredzi tajās valstīs, kur viņam tas tiek ļauts. Drīzumā sportists startēs “Rally Talsi”, bet jau pagājušās nedēļas nogalē piedalījās Itālijas rallija čempionāta ceturtajā posmā “Rally Adriatico”.

Startēdams ar spēcīgās “F.P.F. Sport” komandas “Peugeot 208 T16”, sportists spēja parādīt, uz ko spējīgs grants ātrumposmos. Sacensību pirmajā dienā viņš lielākoties turējās otrajā pozīcijā, pašās beigās gan atkrītot uz ceturto vietu. Otrajā dienā viņš turpināja tādā pašā tempā, aizvien bija ceturtais, bet 12. ātrumposmā piedzīvoja avāriju. Lai gan Rovanpera, kurš startē zem Latvijas karoga, turpināja braukt un pēc šī ātrumposma zaudēja tikai divas pozīcijas, nācās izstāties pārāk lielo mašīnas bojājumu dēļ.

Par uzvarētāju “Rally Adriatico” sacensībās kļuva Umberto Skandola (“Škoda Fabia R5”), kurš par nepilnu pusminūti pēc veiktiem 15 ātrumposmiem pārspēja Simoni Kampedelli (“Ford Fiesta R5”). Trešajā vietā ierindojās Rovanperas komandas biedrs Paolo Andreuči (“Peugeot 208 T16”).