Rovanpera dominē “Rallijs Latvija” pirmajos ātrumposmos

22/07/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Somu autosportisti Kalle Rovanpera un Risto Pietilainens sevi nopietni pieteikuši uzvarai Latvijas rallija čempionāta posmā “Rallijs Latvija 2017”, kas startēja šodien, bet noslēgsies svētdien.

Četri no pirmajiem sešiem ātrumposmiem notika Biķernieku trasē pa asfalta segumu, bet divi ātrumposmi risinājās pa grants segumu Ropažu un Ogres novados. Startējot ar “Škoda Fabia R5” automobili, Rovanperas ekipāža bija ātrākā piecos no tiem, kas šobrīd tai ļauj ieņemt pārliecinošu pirmo pozīciju un tuvākos sekotājus apsteigt jau par 32 sekundēm.

Otro pozīciju šobrīd ieņem pašmāju sportisti Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, kuri pirmo reizi Latvijas čempionātā šogad startē ar “Mitsubishi Space Star Mirage”. Viņi uzvarēja vienā no šodienas ātrumposmiem, kas notika Ropažu pusē.

Vorobjova ekipāža pusminūti zaudē līderiem un vēl par aptuveni tādu pašu laiku apsteidz Jānis Berķi un Edgaru Čeporju (“Ford Fiesta R5”). Vēl pēc kāda laika saspringtu cīņu šobrīd aizvada Dakaras rallija dalībnieka, lietuvieša Benedikta Vanaga ekipāža (“Škoda Fabia R5”) un Reinis Nitišs ar Māri Neikšānu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Nitišs, kā jau ziņots, izmanto pauzi pasaules rallijkrosa čempionātā, lai startētu “Rallijs Latvija”, turklāt viņš ar stūrmaņa krēslā sēdošo Neikšānu ir līderi LRC2 vērtējumā. Netālu aiz viņiem sestajā pozīcijā seko zem Latvijas karoga startējošā pilota Alekseja Ostaņina ekipāža (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

LRC3 grupā, kā arī visā vienas ass piedziņas kategorijā, vadībā ir Mārtiņš Sesks un Andris Mālnieks (“Peugeot 208 R2”), kuri vien par nepilnām piecām sekundēm pēc sešiem ātrumposmiem apsteidz titulētā Petera Solberga dēla Olivera pilotēto ekipāžu (“Peugeot 208 R2”). Atpaliekot gandrīz minūti, trešajā vietā ir lietuvieša Jona Pipira ekipāža (“Ford Fiesta R2T”).

Šovakar atlicis vairs tikai viens ātrumposms, kas norisināsies Ķemeru ielās ierīkotā trasē.

REZULTĀTI

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool