“Neiksans Rally Sport” komandā startēs pasaulē ātrākā auto īpašnieks

20/08/2015 |

Foto: dragtimes.ru

Māra Neikšāna vadītās rallija komandas “Neiksans Rally Sport” sastāvā šomēnes gaidāmajā Latvijas čempionāta posmā “Rally Kurzeme 2015” startēs krievu autosportists Leonīds Vilde, kurš tiek uzskatīts par pasaulē ātrākā auto īpašnieku.

Leonīds Vilde plašāk pazīstams kā dragreisa braucējs, ārkārtīgi jaudīgā “Lamborghini Gallardo” īpašnieks un pasaules rekoda turētājs 1 jūdzes distancē. Rallijā viņš nav pieredzējis, tāpēc starts Latvijā sportistam būs kaut kas jauns.

Vildes stūrmanis būs Dmitrijs Čumaks, kurš iepriekšējās sezonās startēja kopā ar Latviju pārstāvošo Vasīliju Grjazinu, bet šogad Eiropas rallija čempionātā asistē ukraiņu autosportistei Inesai Tuškanovai, pazīstamajai “Playboy” modelei. Vildes/Čumaka ekipāža Latvijā pārstāvēs “Neiksans Rally Sport” komandu, startējot rallijsprinta ieskaitē ar “Mitsubishi Lancer Evo X”.

Leonīds Vilde ar ātrām automašīnām sāka aizrauties sava tēva ieintriģēts un jau 12 gadu vecumā nokļuva sacīkšu trasē, kur sāka apgūt iemaņas ātrā braukšanā. Viņa pirmās mašīnas bijušas jaudīgi BMW spēkrati, bet Leonīda tēvs licis dēlam apgūt arī auto tehnisko pusi, kas vēlāk palīdzējis sasniegt labus rezultātus ielu sacīkstēs un dragreisā, startējot pat ar automātisko pārnesumkārbu.

Vildem piederējuši dažādi BMW sporta automobiļi, bet ar laiku viņš pievērsās auto pārbūvei un uzlabošanai. Automobiļu entuziasts pirms kāda laika devās uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, ar mērķi iegādāties “Bugatti Veyron”, ko pēc tam bija nodoms padarīt vēl jaudīgāku un ātrāku, tādējādi īstenojot pirmo šāda veida projektu pasaulē.

Ar šo auto bija plānots startēt ātrajās Krievijas dragreisa sacīkstēs “Unlimited 500+”, taču plāni jau pēc ierašanās AAE mainījās, jo ar sameklētā auto īpašnieku nesanāca vienoties par abpusēji pieņemamu cenu. Vilde atgriezās pie iepriekš lolotas idejas par “Lamborghini Gallardo” iegādi, ko arī īstenoja, nopērkot šī jaudīgā spēkrata LP570 versiju un nogādājot to Krievijā.

Uzlabojis to, Vilde treniņa laikā 1 jūdzes distancē sasniedza rezultātu 21.8 sekundes, kas bija pasaules rekorda cienīgs laiks. “Unlim 500+” sacensībās viņš centās to atkārtot un uzlabot, taču auto brauciena laikā piemeklēja tehniskas problēmas, kas plānus izjauca. Vēlāk Vilde devās uz Krētu, kur viņam pie oficiāla rekorda izdevās tikt – distance tika veikta 20.845 sekundēs un uzrādīts ātrums 409 km/h. Līdz ar to viņš tiek dēvēts par pasaulē ātrākā auto īpašnieku.

Šobrīd “Rally Kurzeme” pieteikušās jau tuvu pie 50 ekipāžam. No ātrākajiem pilotiem, kas jau apstiprinājuši dalību no 27. līdz 29. augustam gaidāmajās sacensībās, jāizceļ Jānis Berķis, Guntis Lielkājis, Elviss Hermanis, Staņislavs Travņikovs, Jānis Vorobjovs, Rolands Jaunzems, Mārcis Ķenavs, Aleksandrs Grīva un Gatis Vecvagars.

Izmantotie resursi:
dragtimes.ru
autorally.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool