Lapzemes rallijā uzvar Salo

Info: arcticrally.fi

Par šī gada Lapzemes rallija uzvarētāju ir kļuvis somu sportists Juha Salo, kurš par 43 sekundēm apsteidza Kostu Katajamaki, bet par 46 sekundēm – mums labi pazīstamo Jari Ketomā.

Arktiskais Lapzemes rallijs šogad norisinājās jau 43. reizi. Pagājušajā gadā šajā rallijā startēja arī ekipāžā no Latvijas – Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins (Mitsubishi Lancer Evo6), kuri ralliju pabeidza 42.vietā.

Jāatzīmē, ka Lapzemes rallijs notiek jau kopš tālā 1966. gada, turklāt 1977. un 1978. gada sezonās tas bija daļa no Somijas WRC posma. Šobrīd šis rallijs ir iekļauts Somijas nacionālā čempionāta ieskaitē. Šeit ir uzvarējuši tādi rallija braucēji kā Markuss Gronholms, Tomijs Makinens, Hannu Mikola, Timo Salonens un Ari Vatanens.

Šogad startam pieteicās 73 ekipāžas, no kurām finiša līniju sasniedza tikai 40. Uz starta izgāja arī septiņas WRC automašīnas, no kurām visaugstāk tika Ari Vihvainens „Ford Focus WRC” – piektā vieta. Mario Vinciguerra (Toyota Corolla WRC) izcīnīja 36.vietu, bet pārējās piecas WRC automašīnas izstājās.

Jau ar pirmajiem ātrumposmiem toni sāka diktēt Salo (Mitsubishi Lancer E9) un Ketomā (Subaru Impreza WRX) ekipāžas, kas pēc pirmās dienas bija attiecīgi pirmajā un otrajā vietā. Trešajā vietā bija Kosta Katajamaki (Mitsubishi Lancer E9). N3 klasē pēc pirmās dienas vadībā bija pagājušā gada Somijas rallija čempions Jonass Lindross, kurš, kā zināms, uzvarēja arī rallijā „Latvija 2007″.

Arī otrajā dienā vadošie piloti turējās savās pozīcijās, līdz pēdējos ātrumposmos ātrumu atguva Katajamaki, kurš pēc 11.ātrumposma praktiski jau bija noķēris Ketomā. Arī pēdējā posmā uzvaru izcīnīja Katajamaki, līdz ar to kopvērtējumā par 2,4 sekundēm apsteidzot Ketomā. N3 klasē uzvaru izcīnīja Jonass Lindross, kurš par vairāk kā minūti apsteidza Villi Hautamaki.