Igauņi dominē rallija “Sarma 2015” pirmajā dienā

Ir aizvadīta rallija “Sarma 2015” pirmā diena, pēc kuras pirmajās trīs pozīcijās ierindojas igauņu braucēji. No latviešiem pašlaik labākais ir Jānis Berķis, kurš ieņem ceturto vietu.

Šodien notika divi dažādi ātrumposmi, ko ekipāžas izbrauca divreiz – pirmo reizi tie bija jāveic dienas gaišajā laikā, bet otro reizi sportisti abus “dopus” veica jau pustumsā un tumsā.

Pirmajā ātrumposmā “Grotes AB” (9.2 km) uzvaru guva igauņu braucējs Rainers Auss, kurš par vairāk nekā 5 sekundēm apsteidza Sīmu Plangi un Jāni Vorobjovu. Otrajā ātrumposmā “Līvs AM 1” (10.43 km) labāko laiku jau sasniedza Timmu Korge, kurš pirmajā “dopā” bija ceturtais. Šajā reizē viņam mazāk par 1 sekundi atpalika Auss, kamēr, zaudējot nepilnas 2 sekundes, trešo vietu ieņēma Vorobjovs.

Dodoties uz servisa parku, Auss ierindojās pirmajā pozīcijā, Vorobjovs viņam zaudēja 6 sekundes, kamēr Korge, ar 7 sekunžu deficītu līdz līderim, ierindojās trešajā vietā. Pirmo sešinieku tobrīd noslēdza Plangi, Andis Neikšāns un Jānis Berķis.

Savukārt pēc servisa parka apmeklējuma šos pašus ātrumposmus braucēji veica jau pēc tumsas iestāšanās. “Mežvalde AD”, kas bija pirmā ātrumposma atkārtojums, ātrākais atkal izrādījās Auss. Gandrīz tieši 1 sekundi no viņa atpalika Plangi, bet Korge zaudēja mazāk par 2 sekundēm, paceļoties uz otro pozīciju. Savukārt Plangi no ceturtās pozīcijas pakāpās uz trešo.

Iespējams, Vorobjovs tobrīd centās mazliet atpalikt, lai iegūtu sev labāku starta vietu sestdienas ātrumposmiem, kas notiks Gulbenes apkaimē – par šādas stratēģijas iespējamo pielietošanu jau iepriekš izteicās pats sportists. Tobrīd Vorobjovs atkrita uz ceturto vietu, bet viņam sekoja Neikšāns un Berķis, kamēr Mārtiņš Svilis pakāpās uz septīto pozīciju.

Rallija pirmā diena noslēdzās ar “Līvs AM 2” ātrumposmu. Tajā atkal labāko laiku uzrādīja Auss, bet, atpaliekot vairāk nekā 1 sekundi, nākošajās divās pozīcijās ierindojās Korge un Plangi. Tieši šādās pozīcijās igauņu trijotne ieņem pirmās trīs vietas pēc rallija “Sarma 2015” pirmās dienas. Tikmēr Vorobjovs šajā ātrumposmā zaudēja 37 sekundes, jo bojāja piekari izvairoties no avarējušas automašīnas, un no ceturtās vietas kopvērtējumā atkrita uz piekto, palaižot priekšā Berķi.

Tikmēr neveiksme piemeklēja Neikšāna ekipāžu, kas nobrauca no ceļa un izstājās. Savukārt vēl pirms tam, jau pirmajā ātrumposmā, motora defekta dēļ bija spiests izstāties spēcīgais igauņu braucējs Egons Kaurs. Ātrumkārbas problēmas tikmēr ralliju liedza turpināt Gatim Vecvagaram. Arī Jānis Krickis ir izstājies.

Priekšpiedziņas auto kategorijā lieliska cīņa divu braucēju starpā. Pirmajā ātrumposmā ātrāks bija Ralfs Sirmacis, taču tikai nedaudz viņam zaudēja jaunais igauņu talants Karls Martins Volvers. Tieši igaunis uzvarēja otrajā ātrumposmā un tobrīd pārņēma vadību, taču Sirmacis atkal bija ātrāks SS3, vēlreiz izvirzoties pirmajā vietā sacensību kopvērtējumā. Noslēdzošo ātrumposmu Volvers atkal veica ātrāk un ir līderis pēc rallija pirmās dienas, apsteidzot Sirmaci par 1.8 sekundēm. Viņu tuvākais sekotājs ir Vasīlijs Grjazins, kurš atpaliek 23 sekundes, kamēr Emīls Blūms atpaliek jau vairāk nekā 1 minūti, ierindojoties piektajā vietā priekšpiedziņas klasē.

Absolūtajā ieskaitē Volveram sestā vieta, Sirmacis ir septītais, bet tikai pēc tam seko Mārtiņš Svilis.