Grjazins izrauj uzvaru “Rally Talsi” pēdējā ātrumposmā

Ārkārtīgi saspringta un aizraujoša cīņa aizvadīta Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā “Rally Talsi”, kur vien pēdējā ātrumposmā Nikolajam Grjazinam izdevās burtiski izraut pirmo vietu no Kalles Rovanperas rokām. Finišā abu starpā mazāk par sekundi!

Šo dienu kā līderi uzsāka latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pārstāvji Nikolajs Grjazins un Jaroslavs Fjodorovs (“Škoda Fabia R5”), kamēr pavisam nedaudz no viņa atpalika Kalle Rovanpera ar Risto Pietilainenu (“Škoda Fabia R5”). Sestdien tika veikti deviņi ātrumposmi un abu ekipāžu starpā tika aizvadīta ārkārtīgi liela cīņa par uzvaru.

“TGS Worldwide” komandas braucējs Rovanpera uzvarēja pirmajos divos dienas ātrumposmos un kļuva par sacīkšu līderi, apsteidzot Grjazinu jau par desmit sekundēm. Tomēr tad piecus ātrumposmus pēc kārtas ātrākais bija tieši Grjazins un pirms abiem noslēdzošajiem “dopiem”, kas norisinājās Talsu ielās, abas ekipāžas šķīra vien 0.03 sekundes.

Pirmajā no 2.44 km garajiem ātrumposmiem ātrākais bija Rovanpera, uzveicot Grjazinu ar 0.49 sekunžu pārsvaru un tobrīd vēl noturot pirmo vietu. Pēdējā ātrumposmā Grjazins spēja uzvarēt, kamēr Rovanpera viņam zaudēja 1.26 sekundes un rallija kopvērtējumā atkāpās uz otro vietu. Līdz ar to Grjazins vien pēdējos metros izrāva uzvaru “Rally Talsi” kopvērtējumā, kamēr Rovanpera ierindojās otrajā vietā, zaudējot 0.74 sekundes.

Trešajā vietā sacensības noslēdza lietuvieši Vaidots Žala un Augusts Žala (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kuri uzvarētājiem zaudēja 1 minūti un 43 sekundes. Tikmēr ātrākie no latviešiem bija Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins (“Mitsubishi Lancer Evo IX RS”), kuri ieņēma ceturto vietu. Septītajā vietā sacensības pabeidza Jānis Berķis un Edgars Čerpojus (“Ford Fiesta R5”), bet desmitie šoreiz Guntis Lielkājis un Ivars Grošus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

Septītajā ātrumposmā izstājās Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri tobrīd ierindojās devītajā vietā. Savukārt jau ceturtajā ātrumposmā izstāšanos piedzīvoja Lietuvas sportisti Deivids Jociuss un Donats Zvicevičs (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri pirms tam bija trešie.

LRC3 grupā jau pirms dienas pirmā ātrumposma izstājās līderi Mārtiņš Sesks un Andris Mālnieks (“Peugeot 208 R2”), jo pilots nonāca slimnīcā vīrusa dēļ.