“DHL Rally Elektrenai 2015” solās būt kompakta un spraiga sacīkste

09/09/2015 |

Foto: 4rati.lv

Jau šo sestdien, 12. septembrī, tiks aizvadīts Lietuvas rallija čempionāta sestais posms “DHL Rally Elektrenai 2015”. Sacensības, ko organizē pazīstamais lietuviešu rallists Ramūns Čapkausks, šogad notiks pirmo reizi.

Sacensībās gaidāmi astoņi ātrumposmi, kas visi risināsies vienā dienā. Paredzams, ka uz starta stāsies aptuveni 50 ekipāžas no sešām dažādām valstīm. Tiesa, tā kā drīzumā risināsies Igaunijas un Latvijas rallija čempionātu posms “Tartu Rally”, daudzi spēcīgākie braucēji no šīm valstīm Elektrēnos nebūs redzami.

“Kārtis samaisījis pēc divām nedēļām gaidāmais rallijs Igaunijā, kas būs arī Latvijas čempionāta posms,” saka “DHL Rally Elektrenai 2015” organizators Ramūns Čapkausks. “Rezultātā, baidoties sabojāt tehniku, sacensībās nestartēs vairāki vadošie sportisti no Latvijas un Igaunijas. Viņi nedrīkst riskēt, jo dažās klasēs Igaunijas un Latvijas čempionātos Tartu var tikt noskaidroti čempioni. Neskatoties uz to, Elektrēnos startēs daudzi ļoti ātri braucēji.”

Arī pats sacensību organizators Čapkausks būs viens no rallija dalībniekiem. Startēs arī tādi spēcīgi piloti kā Vitauts Šveds, Vaidots Žala, Giedrius Notkus, Benedikts Vanags, Dominiks Butvils, Martins Samuitis un citi.

Jau rakstījām, ka uz starta rallija ieskaitē izies divas ekipāžas no Latvijas. Vieni no favorītiem uz uzvaru būs Latvijas čempioni Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri tikuši pie 5. starta numura, savukārt 46. starta numurs Toma Bindes/Aigara Eglāja (VAZ 21061) ekipāžai, kuri cīnīsies “Lada Classic Cup” trešā posma ieskaitē.

Tiek uzsvērts, ka sacensību formāts (visi ātrumposmi notiks vienā dienā) būs finansiāli izdevīgāks gan komandām un sportistiem, gan skatītājiem. Turklāt padomāts par to, lai šovs nesastāvētu no rallija vien.

“Šis būs pirmais rallijs, kura centrs atradīsies Elektrēnos,” stāsta Ramūns Čapkausks. “Šis būs kompakts un interesants rallijs, turklāt ne tikai autosporta līdzjutējiem. Sestdien visas dienas garumā notiks “Power Plant” festivāls – pilsētas centrā būs dažādi koncerti un šovi.”

Tāpat jau vēstījām, ka reizē šis būs arī Lietuvas rallijsprinta čempionāta piektais posms. Šajā ieskaitē apstiprinātas 19 ekipāžas, starp tām arī latvieši Guntars Brauns/Roberts Lukss (BMW 318). Rallijsprinta braucēji veiks sešus ātrumposmus.

Rallija galvenā sponsora DHL pārstāvji tikmēr atklāj, ka ar “Čapkauskas Racing” plānots noslēgt ilgtermiņa līgumu, lai sacensības Elektrēnos varētu notikt arī nākamos gadus.

Izmantotie resursi:
www.rallyelektrenai.lt
www.delfi.lt

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool