ASRT pilots Sīms Plangi uzvar rallijā “Sarma 2015”

Igaunis Sīms Plangi no ASRT komandas kļuvis par uzvarētāju rallijā “Sarma 2015”, kas šodien noslēdzās Gulbenē. Pēc dramatiskiem notikumiem astotajā ātrumposmā, aiz Plangi palika sākotnējais sacensību līderis Rainers Auss un pašmāju braucējs Mārtiņš Svilis.

Organizatori bija spiesti atcelt pirmo sestdienas ātrumposmu, jo ātruma slāpētāji bija novietoti trases leģendai neatbilstošās vietās. Tādejādi šodien ieskaitīti tika vien pieci no sešiem plānotajiem ātrumposmiem.

Cīņa atsākās ar sesto ātrumposmu “Kalves 1” (18.30 km), kur ātrākos trīs laikus sasniedza igauņi. Šoreiz ātrākais bija Timmu Korge, kurš par 5 sekundēm apsteidza Sīmu Plangi, bet 10 sekundes zaudēja Rainers Auss, kurš ieņēma pirmo vietu pēc piektdien “Sarmā” izbrauktajiem ceļiem Apes apkārtnē. Tādejādi Korge tobrīd pietuvojās Ausam līdz mazāk nekā 0.1 sekundes atstatumam, kamēr Plangi saglabāja trešo vietu. Tikmēr Jānis Vorobjovs apdzina Jāni Berķi, paceļoties uz ceturto vietu.

Pēc servisa parka apmeklējuma sekoja septītais un astotais ātrumposms “Zaķakājas 2” (10.12 km) un “Kalves 2” (18.30 km). Septītajā “dopā” ātrākais bija Korge, tomēr par falšstartu viņam pienācās 10 sekunžu sods, kā rezultātā Auss nosargāja pirmo vietu, bet Plangi pacēlās uz otro. Korge atkrita uz trešo vietu. Vorobjovs turpināja braukt līdzīgā tempā, tomēr tuvoties šai igauņu trijotnei nespēja, paliekot distancētā ceturtajā vietā.

Dramatiski notikumi risinājās astotajā ātrumposmā, kur uz ceļa bija samētāti daudzi akmeņi un vairāki vadošie braucēji tā dēļ pārsita riepas. Ar mīkstu riepu un 36 sekundes no ātrākā braucēja Plangi finišēja rallija līderis Auss. Savukārt Korge bija spiests apstāties, lai nomainītu riteni trasē, zaudējot vairāk par 5 minūtēm. Vorobjovs savukārt sānslīdē riteni pamanījās nolauzt, finišēja, bet pazaudēja tuvu pie 2 minūtēm. Andis Neikšāns, kurš avarēja jau piektdienas pēdējā ātrumposmā, esot piedzīvojis sadursmi ar trasē panākto Vorobjova auto.

Plangi bija ātrākais, aiz sevis atstājot Neikšānu un Svili. Rezultātā arī kopvērtējuma rezultātos notika pamatīgas izmaiņas – Plangi kļuva par rallija līderi, Auss atkrita uz otro un tobrīd no līdera atpalika pusminūti, kamēr Berķis, kurš jau kopš piektdienas ir līderis LRČ1 ieskaitē, viena ātrumposma laikā no piektās vietas absolūtajā ieskaitē pacēlās uz trešo. Mārtiņš Svilis, kurš startē ar jaunu auto, tobrīd pakāpās uz ceturto vietu, jau piektajā pozīcijā atradās LRČ3 tā brīža ātrākais pilots Ralfs Sirmacis, bet Vorobjovs atkrita uz sesto vietu.

Līdz finišam bija atlikuši divi ātrumposmi un pēc servisa parka notika “Ikteri 1” (12.48 km). Lai gan Korge uzrādīja labāko laiku, viņam uz augstu rezultātu sacensību kopvērtējumā bija velti cerēt. Vairāk par 3 sekundēm šajā reizē atpalika Neikšāns un rallija līderis Plangi. Dramatiskākos notikumus piedzīvoja Berķa ekipāža, kas pirms tam bija trešajā vietā. Viņi šajā ātrumposmā zaudēja vairākas minūtes un finišēja lēnā tempā, atkrītot uz sesto vietu. Turklāt aiz viņu mašīnas ieķērās Vorobjovs, arī pazaudējot visai daudz. Tas uz trešo vietu absolūtajā ieskaitē ļāva pacelties Svilim, Vorobjovs tobrīd bija ceturtais, Sirmacis piektais, bet pirmo sešinieku noslēdza Berķis, kurš gan aizvien saglabāja vadību LRČ1 ieskaitē. Vorobjovs, Sirmacis un Berķis tobrīd bija ar faktiski vienādiem rezultātiem, līdz ar to nekas vēl nebija izšķirts.

Pēc vēl viena servisa parka apmeklējuma to iepriekšējais ātrumposms bija jāizbrauc vēl reizi. “Ikteri 2” (12.48 km) bija “power stage” statuss, līdz ar to ātrākajiem iespēja tikt pie papildus punktiem Latvijas čempionāta ieskaitē. Uzvara Ausam, otrā vieta Korgem, bet rallija kopvērtējumā tas netraucēja triumfēt Plangi, aiz kura palika Auss un Svilis. Pirmo sešinieku noslēdza Vorobjovs, Sirmacis, kuram uzvara LRČ3 vērtējumā, kā arī Berķis, kurš savukārt uzvarēja LRČ1 grupā. Sacensību absolūtais uzvarētājs Plangi triumfēja arī LRČ2 grupas ieskaitē.

Divu riteņu piedziņas ieskaitē šodien bez ierunām ātrākais bija Sirmacis, kurš vēl piektdien aizvadīja ļoti saspringtu dueli ar jauno igauni Karlu Martinu Volveru. Šodien Sirmacis uzvarēja visos ātrumposmos un LRČ3 grupā Volveru uzveica par 37 sekundēm, kamēr trešajā vietā Vasīlijs Grjazins, kuram līdz Sirmacim pietrūka 53 sekundes.