Lukjaņuks pārspēj igauņus Harju rallijā

Aizvadot pirmās sacensības ārpus Krievijas šajā sezonā, par Harju rallija uzvarētāju sestdien Igaunijā kļuva krievu autosportists Aleksejs Lukjaņuks.

Pēc piektdienas vakarā veiktā pirmā ātrumposma Lukjaņuks bija pazaudējis 14 sekundes un atradās tālu aiz pirmā desmitnieka. Taču sestdien jau ar pirmo “dopu” bijušais Latvijas čempionāta dalībnieks bija ļoti ātrs, pēc sacensību trešā ātrumposma pakāpās uz “Top 10”, pozīciju pa pozīcijai rāpās arvien augstāk, līdz septītajā ātrumposmā jau ierindojās pirmajā pozīcijā.

Atlikušajos divos ātrumposmos viņam izdevās noturēt aiz muguras mājinieku Karlu Krūdu, kurš pirmo reizi startēja ar jauno “Peugeot 208 T16 R5” automobili, ko turpmāk plāno izmantot startiem WRC2 pasaules čempionātā. Lukjaņuks bija ātrākais piecos no deviņiem Harju rallija ātrumposmiem un Krūdu finišā apsteidza par 10 sekundēm. Lukjaņukam uzvara N4 klasē, bet Krūda izcīnīja pirmo vietu R4 vērtējumā.

Pirmo trijnieku rallija absolūtajā ieskaitē noslēdza Timmu Korge, ceturtais finišēja Latvijas komandas ASRT pilots Kaspars Koitla, bet tikai piektais finišēja pirms nedēļas notikušā “Rally Talsi” uzvarētājs Rauls Jētss.

No vadošajiem braucējiem finišu nesasniedza Egons Kaurs, kuru jau otrajā ātrumposmā piemeklēja problēmas ar mašīnu, kā arī “Rally Talsi” sākotnējais līderis Sīms Plangi no ASRT, kuru septītajā ātrumposmā pievīla motors. Tāpat tehnisku problēmu dēļ nefinišēja Kuveitas čempions Salahs bin Eidans, kurš pirms nedēļas bija redzams arī Talsu apkaimes ceļos.

Braucēji no Latvijas Harju rallijā nestartēja.

Igaunijas rallija čempionāta trešais posms notiks reizē ar Latvijas čempionāta ceturto sacīksti Viru rallija ietvaros. Šis rallijs risināsies 13. un 14. jūnijā, Rakveres pilsētas apkaimē.