Rallija braucējam Monvīdam Austrumam nepieciešama palīdzība

11/04/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Monvīds Austrums ir panākumiem bagāts autosportists un cienījama autoritāte autosportistu aprindās. Jau 9 gadus Monvīds cīnās ar ļaundabīgu ādas audzēju melanomu, atkārtota uzvara pār slimību bija pirms 4 gadiem. Šī gada martā slimība atkal ir uzliesmojusi, taču šoreiz paša spēkiem viņš galā netiks, tādēļ lūdz līdzcilvēku palīdzību. Monvīdam ārstu konsīlijs nozīmējis jaunākās paaudzes medikamentu, kas labi palīdz melanomas ārstēšanā, bet tas maksā dārgi un ir tikai daļēji valsts apmaksāts.

Monvīds jau kopš jaunības ir auto un moto sporta entuziasts, izcīnītas neskaitāmas uzvaras ūdens motosportā. Rallijā, startējot kopā ar pilotiem Uldi Kaņepu-Kalniņu un Uldi Briedi, ir  izcīnīts sporta meistara tituls un 5 Latvijas čempiona tituli. Monvīds izskolojis dažādu operatīvo un drošības dienesta darbiniekus, kā arī neskaitāmus ieinteresētos ikdienas braucējus, tāpat palīdzējis un dalījies pieredzē ar nu jau vadošajiem Latvijas rallija braucējiem un ekipāžām. Monvīds pēdējos 5 gadus strādā NMPD jeb tā sauktajā ātrajā palīdzībā. Viņa darbs bijis saistīts ar dzīvības glābšanu un palīdzēšanu citiem, taču šobrīd palīdzība vajadzīga viņam pašam.

Ārstu konsīlijs nozīmējis Monvīdam medikamentu Keytruda. Zāļu izmaksas ik pēc trīs nedēļām ir 7304.36 eiro. Tā ir paredzamā summa, ja Monvīds, tāpat kā citi melanomas pacienti, saņems valsts kompensāciju, kas vēl tiek gaidīta no Nacionālā veselības dienesta. Kopā nepieciešami 6 medikamentu kursi tuvākā pusgada laikā. Monvīdam piemīt stingrs raksturs, cīņas spars un optimisms, kas dzīves laikā viņam palīdzējis sasniegt daudzas uzvaras, tas noderēs arī šobrīd cīņā ar smago slimību. Monvīdam nav līdzekļu šo zāļu iegādei, bet viņš cer, ka kopīgiem spēkiem izdosies šo summu savākt.

Palīdzēsim Monvīdam!

https://www.ziedot.lv/palidziba-monvidam-austrumam-3069

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool