Publicēts Lietuvas rallija čempionāta 2015. gada kopvērtējums

Ir publicēts Lietuvas rallija čempionāta 2015. gada oficiālais kopvērtējums, un portāls “4rati.lv” piedāvā ielūkoties, kādās pozīcijās sportisti ir noslēguši šo sezonu. Jau vēstīts, ka savā klasē par čempioniem kļuva Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks.

“Vorobjovs Racing” ekipāža Vorobjovs/Mālnieks šogad Lietuvas čempionu titulu guva pirmo reizi. Latvieši nestartēja pirmajā no septiņiem posmiem un arī pēdējā sacīkste nebija veiksmīga, tomēr klasē 2 viņiem izdevās uzvarēt pārējos piecos posmos. Sezonas izskaņā Vorobjova ekipāžai ir 203 punkti, kamēr otro vietu ar 133 punktiem izcīnījis Deividas Jocius. Trešajā vietā ar 119.5 punktiem šogad Linas Vaškys.

Klasē 1, kur startēja vairums spēcīgāko Lietuvas ekipāžu, par čempionu kļuvis Vytautas Švedas – viņš uzvarēja tikai divos posmos, taču pārspēja pēdējā posma ātrāko braucēju Vaidotas Žala (184 punkti) un Ramūnas Čapkauskas (148), kuri ierindojās nākamajās divās pozīcijās.

Klasē 3 dalībnieku nebija daudz – tur visos posmos vienīgais startēja Jonas Pipiras, nopelnot 230 punktus. Otrajā vietā ierindojās Laurynas Diržininkas ar 85 punktiem, bet trešā vieta un 42 punkti Edgaram Balodim/Inesei Akmentiņai, kuri piedalījās divos rallijos šajā sezonā.

4. Edvinas Rudaitis, 0

Pārējās klasēs par Lietuvas čempioniem 2015. gadā kļuvuši Justas Tamašauskas (klase 4), Paulius Nanartavičius (klase 5) un Egidijus Gelūnas (klase 6).

5. Šarūnas Isaikinas, 0

Tikmēr pilnpiedziņas ieskaitē (AWD) šī gada Lietuvas čempions ir Vytautas Švedas (190 punkti), otro vietu ieņem Vaidotas Žala (180 punkti), kamēr Vorobjovs/Mālnieks tikuši pie medaļas arī šeit – viņiem trešā vieta (135 punkti).

Savukārt divu riteņu piedziņas ieskaitē (2WD) Lietuvas čempions šogad ir Paulius Nanartavičius (222 punkti), kurš aiz sevis atstāja Justas Tamašauskas (166 punkti) un Ričardas Baubinas (117 punkti). 2WD vērtējumā 14. vietā Baloža/Akmentiņas ekipāža (19 punkti).