“Peugeot Sport” izgatavojusi jaunu rallija mašīnu iesācējiem

06/04/2020 |

Foto: Peugeot Sport

Francijas automobiļu rūpnīcas “Peugeot” sporta nodaļa izstrādājusi jaunu rallija automašīnu, kas paredzēta iesācējiem. “Peugeot 208 Rally 4” vizuāli daudz neatšķiras no ielas spēkrata, taču visādi citādi ir pilnībā pielāgota sacīkšu trasēm.

Rallija mašīnas svars sastāda tikai 1080 kg, savukārt paredzams, ka kopā ar pilotu, stūrmani un pilnu degvielas bāku tā svērs ne vairāk par 1280 kg. Atšķirībā no R2 klases mašīnas, kas aprīkota ar 1.6 litru četru cilindru atmosfērisko dzinēju, šim agregātam ir 1.2 litru trīs cilindru turbo motors, kas spēj attīstīt 208 zirgspēkus, līdz ar to tas ir jaudīgāks par “Peugeot 208 R2”, kas var lepoties ar viena ar 180 zirgspēkiem zem motora pārsega.

“Kopumā šis auto ir daudz mazāk nervozs kā R2 modelis, līdz ar ko tas ir vieglāk vadāms,” stāsta “Peugeot” rūpnīcas pilots Žans-Baptists Frančeski, kurš pērn uzvarēja “Peugeot 208 Cup” rallija seriālā. “Līkumos ir strauji jābremzē, jāgriež stūre un atkal strauji jāpaātrinās. Un tas viss notiek pilnīgi dabiski, par cik daudzi, kas ar šo mašīnu brauks, būs nepieredzējuši piloti.”

Informācija par “Peugeot 208 Rally 4” mašīnu parādījās jau pagājušā gada beigās, bet sacīkšu trasēs tā debiju piedzīvo šogad, cerot, ka iekaros arvien lielāku popularitāti jauno talantu vidū. Rallija auto cena sastāda aptuveni 70 tūkstošus eiro.

“Peugeot Sport” iepriekšējais sacīkšu auto modelis “208 R2” izrādījās vislabāk pārdotais rūpnīcas rallija auto pastāvēšanas vēsturē, jo to iegādājās vairāk nekā 450 eksemplāros.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool