Pēc piektdienas ātrumposmiem Noivils 0.3 sekundes priekšā Ožjē

15/09/2018 |

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā Turcijā pēc aizvadītiem piektdienas ātrumposmiem notiek spraiga cīņa par uzvaru, pirmajām trim ekipāžām iekļaujoties mazāk nekā trīs sekunžu robežās.

Dienas laikā bija jāveic seši ātrumposmi pa Turcijas grants ceļiem. Dienas sākumā, otrajā ātrumposmā (ceturtdienas tika veikts superspeciālais dops) uzvarēja un vadībā izvirzījās Kreigs Brīns (“Citroen”), kurš pirmo vietu nosargāja arī pēc trešā ātrumposma. Savukārt pirms servisa parka apmeklējuma uz pirmo pozīciju pacēlās Andreass Mikelsens (“Hyundau”). Tobrīd Brīns atpalika sešas sekundes, bet vēl divas sekundes tālāk sekoja Madss Ostbergs (“Citroen”).

Izteikts līderis neizkristalizējās arī pēcpusdienas trīs ātrumposmos, Mikelsens sākotnēji noturēja vadību, bet dienas noslēdzošajā, septītajā ātrumposmā notika pārmaiņas. Uz pirmo vietu pakāpās pasaules čempionāta līderis Tjerī Noivils (“Hyundai”), bet otro – sezonas vicelīderis Sebastjēns Ožjē (“M-Sport Ford”), kurus šobrīd šķir tikai 0.3 sekundes. Mikelsens atkrita uz trešo pozīciju, bet no Noivila atpaliek tikai 2.6 sekundes.

Mazāk nekā minūti no vadošās trijotnes atpaliek vēl piecas ekipāžas. Ceturtais šobrīd Jari-Mati Latvala, bet piekto vietu pagaidām ieņem igaunis Ots Tanaks (abi “Toyota”), kurš pašlaik reāli pretendē uz titulu. Tieši Tanaks uzvarēja iepriekšējos divos WRC posmos, bet piektdien bija ātrākais vienā ātrumposmā un šobrīd no Noivila atpaliek nedaudz vairāk par pusminūti.

No R5 klases ekipāžām pašlaik līderis Henings Solbergs, kurš tuvākos sekotājus apsteidz par vairākām minūtēm. Norvēģis gan nestartē WRC2 čempionāta ieskaitē, kur pirmajā vietā šobrīd Jans Kopeckis no “Škoda” rūpnīcas vienības. 16 sekundes čeham zaudē Kriss Ingrams, bet pārējie atpaliek ievērojami.

Arī sestdien sportistiem jāveic sešus ātrumposmus.

Turcijas rallija rezultāti pēc piektdienas:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1.
flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC 1:52:28.2
2.
flag Sebastians Ožjē Ford Fiesta WRC +0.3
3.
flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +2.6
4. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +16.3
5.
flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC +31.9
6.
flag Heidens Padons Hyundai i20 Coupe WRC +35.1
7. flag Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC +36.8
8. flag Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +50.1
9. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +1:02.9
10. flag Henings Solbergs Škoda Fabia R5 +6:52.0
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool