Pēc dramatiskiem notikumiem Turcijā vadību pārņem Tanaks

16/09/2018 |

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta (WRC) Turcijas rallija sestdienas ātrumposmos bija vairāki dramatiski atgadījumi, kuru rezultātā no cīņas izstājās Tjerī Noivils un Sebastjēns Ožjē, bet vadību sacensībās negaidīti pārņēma igaunis Ots Tanaks. Tagad “Toyota” pilotam ir lieliskas izredzes gūt jau trešo uzvaru pēc kārtas.

Pēc piektdien veiktajiem ātrumposmiem Noivils (“Hyundai”) bija vadībā, bet tikai 0.3 sekundes viņam zaudēja Ožjē (“M-Sport”). Tanaks tobrīd ieņēma vien piekto vietu un atpalika jau pusminūti.

Tikmēr jau sestdienas pirmajā ātrumposmā Noivils, kurš trasē devās pirmais, saskārās ar piekares problēmām un, lai gan ķibeli centās atrisināt, bija spiests izstāties.

Tas ļāva Ožjē pārņemt vadību ar 25 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, tomēr jau nākamajā ātrumposmā arī viņa piekare neizturēja, lai gan finišēt izdevās. Ar to čempiona neveiksmes nebija galā – remontdarbus laicīgi neizdevās pabeigt, par ko tika piešķirts vienas minūtes sods. Savukārt vēlāk Ožjē nobrauca no ceļa un avarēja.

Vadībā nonāca Andreass Mikelsens (“Hyundai”), taču viņš pārsita riepu, kā arī palika vien ar aizmugurējo piedziņu, kā rezultātā pirmajā pozīcijā nokļuva Tanaks. Dienas izskaņā otrais ir “Toyota” pilots Jari-Mati Latvala, kurš zaudē 13 sekundes, un komanda apstiprinājusi, ka šodien varētu izmantot pavēles, lai sacensību iznākums būtu maksimāli labvēlīgs. Trešajā vietā esošais Heidens Padons (“Hyundai”) atpaliek jau vairāk par minūti.

R5 klasē vairāk nekā pārliecinošu vadību saglabā Henings Solbergs, bet starp WRC2 ieskaites ekipāžām drošā pirmajā pozīcijā Jans Kopeckis.

Līdz finišam jāaizvada vēl četri ātrumposmi.

Turcijas rallija rezultāti pēc sestdienas:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC 3:34:22.5
2. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +13.1
3. flag Heidens Padons Hyundai i20 Coupe WRC +1:10.5
4. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +3:22.2
5. flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +6:25.4
6. flag Henings Solbergs Škoda Fabia R5 +11:55.5
7.
flag Elfins Evanss Ford Fiesta WRC +16:49.0
8.
flag Jans Kopeckis Škoda Fabia R5 +17:05.9
9.
flag Simone Tempestīni Citroën C3 R5 +17:50.4
10.
flag Kriss Ingrams Škoda Fabia R5 +18:38.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool