Ožjē izmanto dubļus un kļūst par līderi, Tanaks izstājas

08/06/2018 |

Foto: wrc.com

Pēc aizvadītajiem piektdienas ātrumposmiem pasaules rallija čempionāta septītajā posmā Itālijā, Sardīnijas salā par sacīkšu līderi kļuvis francūzis Sebastjēns Ožjē no “M-Sport Ford” vienības.

Divos no četriem priekšpusdienas ātrumposmiem Sardīnijas grants rallijā ātrākos rezultātus sasniedza Andreass Mikelsens (“Hyundai”), kurš, dodoties uz servisa parku, bija vadībā. Tobrīd 14 sekundes viņam zaudēja pasaules čempionāta vadībā esošais Tjerī Noivils (“Hyundai”), bet 16 sekundes no līdera atpalika igaunis Ots Tanaks (“Toyota”).

Viss mainījās jau pirmajā no četriem pēcpusdienas ātrumposmiem, kad, izmantojot dubļainos apstākļus trasē, lielisks rezultāts padevās Ožjē, un pašreizējais WRC čempions no piektās vietas rallija kopvērtējumā pacēlās uz pirmo.

Turpinājumā neveiksmi piedzīvoja Mikelsens, kuru piemeklēja tehniskas problēmas, kamēr Tanaks izstājās pēc tam, kad pārāk spēcīgi bija piezemējies pēc viena no tramplīniem un sabojāja dzesēšanas sistēmu. Dienas priekšpēdējā ātrumposmā no ceturtās pozīcijas avarēja Tēmu Suninens (“M-Sport Ford”).

Dienas izskaņā Ožjē ir 18 sekunžu pārsvars pār Noivilu, kamēr trešajā vietā seko Jari-Mati Latvala (“Toyota”), kurš ir 37 sekundes aiz pirmās pozīcijas īpašnieka.

WRC2 klasē līderis ir Stefans Lefevrs, kurš startē ar rūpnīcas atbalstītu “Citroen C3 R5” sacīkšu auto.

Neveiksmīgs pirmais šīs sezonas starts pasaules čempionātā padevies Eiropas čempionam Kajetanam Kajetanovičam (“Ford Fiesta R5”), kurš piedzīvoja avāriju un zaudēja daudz laika.

Sacensības turpināsies sestdien un svētdien.

Sardīnijas rallija rezultāti pēc SS9:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Sebastjēns Ožjē Ford Fiesta WRC  1:35:56.9
2. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +18.9
3.
flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +37.2
4.
flag Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC +41.6
5.
flag Madss Ostbergs Citroën C3 WRC +58.3
6.
flag Heidens Padons Hyundai i20 Coupe WRC +1:01.5
7.
flag Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +1:26.0
8.
flag Stefans Lefevrs Citroën C3 R5 +4:02.9
9.
flag Jans Kopeckis Škoda Fabia R5 +4:16.9
10.
flag Nikolā Kiamins Hyundai i20 R5 +5:20.7
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool