Ožjē izcīna otro uzvaru sezonā, Lēbu piemeklē neveiksme

12/03/2018 |

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta trešajā posmā Meksikā uzvaru izcīnījusi “M-Sport Ford” komandas pilota Sebastjēna Ožjē ekipāža, kas līdz ar to atguvusi pirmo vietu arī sezonas kopvērtējumā. Leģendārais Sebastjēns Lēbs atgriešanās sacīkstēs pat bija nokļuvis vadībā, tomēr finišēja piektais.

Lēbs pasaules čempionātā uz šīm sacīkstēm atgriezās pēc vairāku gadu pārtraukuma, pievienojoties “Citroen” vienībai. Sestdien francūzis jau bija pakāpies uz pirmo pozīciju, tomēr cauras riepas dēļ vēlāk zaudēja laiku un izkrita no cīņas par uzvaru.

Tikmēr pēc samērā pieticīgas piektdienas jau sestdienas noslēgumā pārliecinošā vadībā bija Ožjē, kurš svētdien prata noturēt pozīciju un ieguva otro uzvaru sezonā. Danijs Sordo (“Hyundai”), kurš bija ātrākais piektdienas ātrumposmos, ierindojās otrajā vietā, jo neilgi pirms finiša no otrās pozīcijas avarēja Kriss Mīke (“Citroen”), tomēr spējot finišēt trešais.

Ceturtajā vietā palika Andreass Mikelsens (“Hyundai”), piektajā vietā, kā ziņots, finišu sasniedza veterāns Lēbs, bet sesto vietu sacīkstēs ieguva līdzšinējais pasaules čempionāta līderis Tjerī Noivils (“Hyundai”).

Ieņemot septīto vietu kopējā ieskaitē, kas ir viņa labākais rezultāts karjerā, par WRC2 klases uzvarētāju kļuva Pontuss Tidemands (“Škoda”).

Par labu rezultātu sākotnēji cīnījās igaunis Ots Tanaks (“Toyota”), tomēr turbo problēmu dēļ sestdien viņam nācās izstāties.

22. vietā Meksikas ralliju noslēdza lietuvieša Deivida Jociusa ekipāža, kas startēja ar priekšpiedziņas “Ford Fiesta R2”.

Meksikas rallija rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Modelis Rezultāts
1. flag Sebastjēns Ožjē icon Ford Fiesta WRC  3:54:08.0
2. flag Danijs Sordo icon Hyundai i20 Coupe WRC +1:03.6
3. flag Kriss Mīke icon Citroën C3 WRC  +1:19.2
4. flag Andreass Mikelsens icon Hyundai i20 Coupe WRC  +1:38.4
5. flag Sebastjēns Lēbs icon Citroën C3 WRC  +2:24.6
6. flag Tjerī Noivils icon Hyundai i20 Coupe WRC  +9:03.0
7. flag Pontuss Tidemands icon Škoda Fabia R5  +10:24.7
8. flag Jari-Mati Latvala icon Toyota Yaris WRC +15:37.1
9. flag Guss Grīnsmits icon Ford Fiesta R5 +17:09.3
10. flag Pedro Hellers icon Ford Fiesta R5  +24:18.1
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool