Otam Tanakam graujoša uzvara Sāremā rallijā

14/10/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pasaules rallija čempionāta vicelīderis Ots Tanaks šajā nedēļas nogalē startēja Sāremā rallijā, kur ar WRC klases tehniku izcīnīja graujošu uzvaru. Latvijas pārstāvis Nikolajs Grjazins finišēja otrais.

Jau pēc pirmajiem trim ātrumposmiem, kas notika sestdien, mājinieka Ota Tanaka (“Ford Fiesta RS WRC”) pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem bija gandrīz pusminūte, bet svētdien sportisti veica vēl astoņus dopus.

Startējot kopā ar Georgu Grosu, kuru parasti esam ieraduši redzēt pilota krēslā, Tanaks bija ātrākais visos svētdienas ātrumposmos, finišā tuvākos sekotājus pārspējot jau par trim minūtēm.

Latviešu komandas “Sports Racing Techologies” ekipāžas ieguva otro un trešo vietu. Jau pēc dienas pirmā ātrumposma Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia R5”) pacēlās uz trešo pozīciju, bet pēc trešā svētdienas ātrumposma jau bija otrais, nosargājot šo vietu līdz finišam. No Tanaka Grjazins atpalika 3 minūtes un 24 sekundes. Tikmēr Rauls Jētss (“Škoda Fabia R5”) pēc dienas trešā ātrumposma pakāpās uz trešo pozīciju, tajā arī finišējot – no Tanaka viņš atpalika 4 minūtes un 49 sekundes.

Visaugstāk no latviešiem finišēja Rolands Jaunzems un Ainārs Kalniņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kuriem 13. vieta kopējā vērtējumā un godalgotā trešā vieta EMV4 klasē. Mārtiņš Sesks/Andris Mālnieks (“Peugeot 208 R2”) dienas gaitā spēja pacelties līdz 25. pozīcijai, ieņemot sesto vietu EMV6 klasē. Lauris Bērziņš/Kristaps Bērziņš (“VW Golf”) tikmēr ieguva 84. vietu kopējā vērtējumā un devīto vietu EMV9 ieskaitē.

Tehnisku problēmu dēļ ralliju nepabeidza Guntis Lielkājis/Ivars Grošus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Tāpat izstājās Edgars Balodis/Inese Akmentiņa (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”).

Sāremā rallija “Top 10” rezultāti:

VISI REZULTĀTI

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool