Olivers Solbergs jau nākamgad debitēs pasaules rallija čempionātā

08/09/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Trīskārtējā FIA pasaules čempiona Petera Solbergs dēls Olivers, kurš savas rallija pilota gaitas uzsācis Latvijā, jau nākamgad plāno debitēt pasaules čempionātā.

Šobrīd Oliveram Solbergam ir 15 gadi, un viņš aizvada pirmo sezonu Latvijas rallija čempionātā, kur LRC3 grupā šobrīd ir otrajā vietā kopvērtējumā, tāpat pieredzi sportists smeļas startējot rallija sacīkstēs Igaunijā. Tā kā Solbergs startē ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) izsniegtu licenci, viņa uzvārdam uz auto stikla blakus pagaidām ir Latvijas karogs, līdz ar to šī sporta veida latviešu fani viņa gaitām seko līdzi pastiprināti. Jāmin arī, ka Solbergs pārstāv latviešu komandu “Sports Racing Technologies”.

Solbergs šogad brauc ar “Peugeot 208 R2″ priekšpiedziņas mašīnu, ko plāno izmantot arī 2018. gadā”. Tāpat šogad viņš ar sava tēva bijuši mašīnu “Citroen DS3 Supercar” piedalās Norvēģijas rallijkrosa čempionātā.

“Rallijs ir tā lieta, ko gribu darīt,” stāsta Olivers Solbergs. “Rallijkross ir labs treniņš un startēšana ar “Supercar” palīdz apgūt auto kontroli un pierast pie ātruma, bet arī rallijos var daudz iemācīties. Igaunijā notikušajā “Louna-Eesti” rallijā ieguvu otro vietu klasē un daudz apguvu stenogrammu – tās bija manas līdz šim labākās sacīkstes.”

Noskaidrojies, ka Solbergs arī nākamgad plāno braukt Latvijas un Igaunijas čempionātos, jau mērķējot uz titulu, kā arī piedalīsies piecos Eiropas rallija čempionāta posmos. Tikmēr rudenī, kad viņam 23. septembrī būs apritējuši 17 gadi, Solbergs juniors jau ieplānojis aizvadīt pirmās sacensības pasaules čempionātā, piedaloties Velsas rallijā. Nesen viņš arī pievienojās Francijas “FFSA Academy” motoru sporta skolai, kur pavadīs trīs gadus.

“Rallijs ir viņa kaisle,” atzīst Peters Solbergs, kurš ir 2003. gada pasaules rallija čempions un divkārtējs pasaules čempions rallijkrosā. “Olivers jau šogad gribēja aizbraukt uz Lielbritānijas WRC posmu, lai pierakstītu trasi, bet nevarēs, jo būs tikai 16 gadus vecs. Nekas, viņš aizbrauks turp nākamgad.”

Nākamās nedēļas nogalē, no 14. līdz 16. septembrim Olivers Solbergs sēdīsies pie “Ford Fiesta R2T” auto stūres un piedalīsies Lielbritānijas čempionāta septītajā posmā “Isle of Man Rally”, kas notiks Menas salā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool