Oficiāli izziņots 2018. gada Eiropas rallija čempionāta kalendārs

07/12/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Motoru sporta padomes (WMSC) sēdē Parīzē trešdien, 6. decembrī tika oficiāli apstiprināts nākamās sezonas kalendārs Eiropas rallija čempionātam (ERC), tajā iekļaujot astoņus posmus.

Jau iepriekš bija zināms, ka sezona startēs ar ralliju Portugālei piederošajās Azoru salās no 22. līdz 24. martam, kamēr noslēgsies ar Latvijā notiekošajām sacensībām “Rally Liepāja”, kas nākamgad norisināsies no 12. līdz 14. oktobrim. Trešdien kļuva zināmi arī pārējie posmi un to norises datumi.

Eiropas čempionāta 66. sezonas otrās sacīkstes no 3. līdz 5. maijam notiks Spānijai piederošajās Kanāriju salās, trešais posms būs Grieķijā notiekošais Akropoles rallijs, kas risināsies no 1. līdz 3. jūnijam. Savukārt jau divas nedēļas vēlāk sekos Kipras rallijs. No 20. līdz 22. jūlijam Itālijā tiks aizvadīts Romas rallijs, kas būs čempionāta piektais posms, bet no 24. līdz 26. augustam sekos Zlinas rallijs, kas notiek Čehijā.

Arī pērn kalendārā bija astoņi posmi tajās pašās valstīs, taču viena pārmaiņa ir notikusi, jo Polijas gadījumā asfalta rallija “Rally Rzeszow” vietā atgriežas grants sacensības “Rally Poland”. Pēdējo reizi tās ERC kalendārā bija 2013. gadā, kad uzvarēja mājinieks Kajetans Kajetanovičs. Nākamgad šis rallijs risināsies no 21. līdz 23. septembrim un būs čempionāta priekšpēdējais posms.

Kalendārs sastādīts, ņemot vērā ieteikumus no komandām un sportistiem. ERC1 un ERC3 klašu braucējiem cīņā par vietām kopvērtējumā vērā tiks ņemti seši labākie rezultāti, kamēr ERC2 klasei – pirmo reizi čempions tiks noskaidrots vērtējot četrus labākos rezultātus, tāpat kā “ERC Ladies Trophy” ieskaitē. Komandu ieskaitē tiks vērtēti seši labākie rezultāti no astoņiem.

Kā redzams kalendārā, trīs posmi notiks pa asfalta segumu, bet pieci – uz grants (pa trim no katras kategorijas “ERC Junior Under 27” un “ERC Junior Under 28” klašu dalībniekiem). Eiropas un pasaules rallija čempionātu posmi 2018. gada sezonā nepārklāsies.

2018. gada ERC kalendārs:

22.-24. marts: Azores Airlines Rallye (Portugāle / grants), ERC Junior
3.-5. maijs: Rally Islas Canarias (Spānija / asfalts), ERC Junior
1.-3. jūnijs: Acropolis Rally (Grieķija / grants)
15.-17. jūnijs: Cyprus Rally (Kipra / grants)
20.-22. jūlijs: Rally di Roma Capitale (Itālija / asfalts), ERC Junior
24.-26. augusts: Barum Czech Rally Zlín (Čehija / asfalts), ERC Junior
21.-23. septembris: Rally Poland (Polija / grants), ERC Junior
12.-14. oktobris: Rally Liepāja (Latvija / grants), ERC Junior

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool