Noivils tuvojas uzvarai, Tanaks piedzīvo negadījumu ar Mīki

18/02/2018 |

Foto: wrc.com

“Hyundai” pilots Tjerī Noivils saglabājis vadību pasaules rallija čempionāta Zviedrijas posmā, taču sestdienas ātrumposmos beļģim nācās izturēt pamatīgu konkurenci.

Noivils var kļūt tikai par trešo braucēju aiz Sebastjēna Lēba un Sebastjēna Ožjē, kurš nenāk no Ziemeļvalstīm, bet, kuram izdevies uzvarēt Zviedrijas rallijā. Vadībā viņš bija jau pērn, kad piedzīvoja izstāšanos no pirmās pozīcijas.

Sestdienas rītā Noivila mašīna radās problēma ar pārnesumu pārslēgšanu, tāpat vienā no epizodēm sanāca saslīdēt. Komandas biedrs Andreass Mikelsens, kurš tobrīd bija tuvākais sekotājs, nespēja izmantot izdevību, jo arī tajā pašā vietā saslīdēja, turklāt zaudējot vairākas pozīcijas.

Pēc pirmajiem trim dienas ātrumposmiem, kam sekoja servisa parks, Noivils bija tikai nepilnas sešas sekundes priekšā tuvākajam sekotājam Kreigam Brīnam no “Citroen” vienības, kamēr Mikelsens bija ticis garām komandas biedram Heidenam Padonam, paceļoties uz trešo vietu.

Atlikušo piecu dienas ātrumposmu laikā Noivils spēja demonstrēt līdera cienīgu ātrumu, atkal palielināja pārsvaru un pirms noslēdzošā cēliena atrodas jau 22 sekundes priekšā Brīnam. Mikelsens ir trešais, atpaliekot 32 sekundes.

“Citroen” pilots Kriss Mīke bija apstājies trasē, lai iztīrītu sniegu no dzesēšanas sistēmas, kas tur bija iekļuvis pēc iebraukšanas kupenā. Ots Tanaks no “Toyota” vienības mēģināja viņu apsteigt, tomēr tika piedzīvota sadursme. Rezultātā Mīke bija spiests izstāties, bet Tanaks nokļuva grāvī un zaudēja apmēram divas minūtes, lai gan ralliju varēja turpināt.

Svētdien atlicis veikt trīs ātrumposmus, kuru kopējais garums – 62 km.

Zviedrijas WRC rallija rezultāti pēc SS16:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC 2:23:23.8
2. flag Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +22.7
3. flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +32.0
4. flag Heidens Padons Hyundai i20 Coupe WRC +48.6
5. flag Madss Ostbergs Citroën C3 WRC +56.8
6. flag Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC +1:05.8
7. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +2:03.3
8. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +2:20.5
9. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC +3:41.3
10. flag Sebastjēns Ožjē Ford Fiesta WRC +4:24.9
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool