Mikelsens debijā ar “Hyundai” kļūst par Katalonijas rallija līderi

07/10/2017 |

Foto: wrc.com

Norvēģu pilots Andreass Mikelsens pasaules rallija čempionāta posmā Spānijā aizvadījis pirmo sacensību dienu savas jaunās komandas “Hyundai” sastāvā. Tā viņam izvērtusies ļoti veiksmīga, un tieši Mikelsena ekipāža šobrīd ir sacīkšu vadībā.

Šobrīd līdz sezonas beigām atlikuši vēl trīs posmi, ieskaitot šo, kas norisinās Katalonijā. Spānijas posms ir vienīgais WRC kalendārā, kur sportistiem jāsacenšas braukšanā gan pa grants, gan asfalta ceļiem. Piektdien bija jābrauc arī pa granti un pirmais trasē devās sezonas līderis Sebastjēns Ožjē no “M-Sport Ford” vienības, taču saulainie apstākļi nebija viņa sabiedrotie, jo nācās attīrīt ceļu no liekajām smiltīm, kas ietekmēja arī rezultātus. Bija jābrauc arī pa asfaltu.

Dienas pirmo pusi kā līderis jau noslēdza Mikelsens, kurs tobrīd tikai par 0.6 sekundēm apsteidza Madsu Ostbergu (“M-Sport Ford”), kamēr Ožjē atpalika 4.6 sekundes. Ne mazāk saspringta cīņa turpinājās dienas otrajā pusē, un šobrīd Mikelsenam vien 1.4 sekunžu pārsvars pār Ožjē, kurš pakāpies uz otro pozīciju. Ostbergs dienas izskaņā noslīdēja uz piekto vietu tehnisku problēmu dēļ, palaižot priekšā arī Krisu Mīki (“Citroen”) un Otu Tanaku (“M-Sport Ford”). Mīke varēja kļūt par līderi, bet saslīdēja ceturtajā ātrumposmā, kamēr Tanaks trešajā dopā pārdūra riepu.

Dzinēja problēmu dēļ pēc piektā ātrumposma izstājās “Toyota” pilots Jari-Mati Latvala.

Pēc veiktiem sešiem ātrumposmiem pirmās septiņas ekipāžas ir 12 sekunžu robežās, līdz ar to šodien gaidāms spraigs cīņas turpinājums. Pērn par uzvarētāju te kļuva Ožjē.

Pagājušā gada nogalē, kad “Volkswagen” aizgāja no pasaules čempionāta, Mikelsens palika bez komandas un šo sezonu uzsāka pie R5 klases auto stūres. Vēlāk viņu sastāvā pieņēma “Citroen”, bet nesen norvēģis noslēdza līgumu par startēšanu “Hyundai” sastāvā 2018. gada sezonā. Pirmās sacīkstes šajā vienībā viņš aizvada jau šonedēļ.

WRC2 klasē pēc pirmās dienas jau vairāk nekā minūtes pārsvars pār tuvāko sekotāju somam Tēmu Suninenam.

Spānijas WRC posma rezultāti pēc 6. ātrumposma:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC 1:11:56.3
2.
Sebastjēns Ožjē Ford Fiesta WRC ’17 +1.4
3. Kriss Mīke Citroën C3 WRC +3.0
4. Ots Tanaks Ford Fiesta WRC ’17 +6.3
5.
Madss Ostbergs Ford Fiesta WRC ’17 +7.1
6. Danijs Sordo Hyundai i20 Coupe WRC +10.8
7. Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +12.8
8. Juho Hanninens Toyota Yaris WRC +33.6
9. Stefans Lefevrs Citroën C3 WRC +1:02.2
10. Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC +1:05.5

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool