Mīke debitē pie “Škoda Fabia R5” stūres

05/11/2018 |

Foto: Nord Eclair |

Britu autosportists Kriss Mīke, kurš šosezon nestabilā snieguma dēļ zaudēja vietu pasaules rallija čempionāta (WRC) komandā “Citroen”, pagājušās nedēļas nogalē piedalījās sacensībās Beļģijā, kur pirmo reizi startēja ar “Škoda Fabia R5” automašīnu.

Nedēļas nogalē norisinājās Beļģijas un Luksemburgas rallija čempionātu posms “Rallye du Condroz-Huy”, kur startēja iespaidīgs skaidrs ekipāžu – 159, ieskaitot vēsturiskās automašīnas. Pārsvarā cīņā devās beļģu sportisti, bet bija ieradušies arī spēcīgi dalībnieki no citām valstīm. Mīke bija viens no viņiem.

Mīke jau sen pazīstams kā ļoti ātrs pilots, taču reizē arī nestabils, jo nereti piedzīvo avārijas. Kopš 2013. gada viņš pārstāvēja “Citroen” komandu, tomēr šogad pēc Portugāles rallijā piedzīvotās avārijas viņš tika atlaists, līdz ar to zaudējot iespēju turpmāk sacensties pie WRC klases auto stūres. “Rallylegend” sacensībās Sanmarīno viņš oktobrī piedalījās ar “Ford Fiesta RS WRC”, bet sestdien un svētdien notikušajā “Rallye du Condroz-Huy” pirmo reizi karjerā startēja ar “Škoda Fabia R5”.

Sākums izdevās gluži cerīgs, jo pēc veiktiem trim ātrumposmiem šajā asfalta rallijā Mīke bija pacēlies jau uz ceturto vietu, tomēr neveiksmes turpina viņu vajāt un piektajā ātrumposmā neizturēja mašīnas dzinējs, kā dēļ nācās izstāties.

Divās dienās sportisti veica kopumā 19 ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja nepilnus 90 kilometrus. Skatoties no Mīkes viedokļa, ironiski, ka par uzvarētāju kļuva “Citroen” rūpnīcas braucējs Stefans Lefevrs, kurš uz starta stājās ar “C3 R5” automobili. Francūzis uz pirmo pozīciju pakāpās pēc otrā ātrumposma, bet kopumā labākos rezultātus sasniedza septiņos dopos. Tuvākais sekotājs Adrians Fernemons (“Škoda Fabia R5”) zaudēja 14 sekundes, bet trešās vietas ieguvējs Sedriks Šerēns (“Škoda Fabia R5”) bija nepilnu pusminūti lēnāks.

Diemžēl notika arī traģēdija, jo, piedaloties savās desmitajās sacensībās, bojā gāja 52 gadus vecais beļģu stūrmanis Riks Vanlesens. Startējot ar “Škoda Fabia R5”, viņa ekipāža ietriecās elektrības stabā un sportists guva kakla traumu, kas izrādījās nesavienojama ar dzīvību.

“Rallye du Condroz-Huy” rezultāti:

1. flag Stéphane Lefebvre icon Citroën C3 R5
1:46:55.7
2. flag Adrian Fernémont icon Škoda Fabia R5  +14.2
3. flag Cédric Cherain icon Škoda Fabia R5
+26.9
4. flag Vincent Verschueren icon Škoda Fabia R5 +32.7
5. flag Ghislain de Mevius icon Škoda Fabia R5  +1:50.1
6. flag Cédric De Cecco icon Škoda Fabia R5  +1:53.6
7. flag  Kevin Demaerschalk icon Citroën C3 R5  +2:06.8
8. flag Xavier Baugnet icon Citroën C3 R5 
+2:07.8
9. flag Xavier Bouche icon Škoda Fabia R5 +2:43.5
10. flag Olivier Collard icon Škoda Fabia R5  +3:11.3

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool