“M-Sport” komandā uz Montekarlo ralliju viena vieta vēl brīva

02/01/2018 |

Foto: wrc.com

Montekarlo rallija organizatori publiskojuši provizorisko dalībnieku sarakstu šomēnes gaidāmajām sacīkstēm, un kļuvis zināms, ka WRC klasē startēs 11 ekipāžas. “M-Sport” komandā viens no pilotiem vēl nav zināms.

Pasaules rallija čempionāta (WRC) jaunās sezonas pirmais posms startēs 25. janvārī un ātrumposmos sportistiem viltīgajos Alpu kalnu ceļos būs jāveic 385 kilometri.

Galīgais dalībnieku saraksts tiks publicēts 12. janvārī, bet jau šobrīd atklāts, ar cik ekipāžām uz starta izies oficiālās WRC komandas. Kopumā tās būs 11 mašīnas, pa trim ekipāžām no “M-Sport”, “Hyundai” un “Toyota”, kā arī divām no “Citroen”.

“M-Sport” sastāvā turpinās braukt 2017. gada čempions Sebastjēns Ožjē, bet viņa jaunais pārinieks, kurš cīnīsies par punktiem ne vien individuālajā, bet arī komandu ieskaitē, būs Elfins Evanss. Šobrīd vēl nav paziņots, kurš Montekarlo rallijā būs trešās ekipāžas pilots, bet domājams, ka šo vietu ieņems Braiens Bufjē, kurš 2014. gadā “M-Sport” komandas sastāvā šajā posmā finišēja augstajā otrajā vietā.

“Hyundai” vienības rindās Montekarlo rallijā startēs Andreass Mikelsens, kurš Korejas autorūpnīcai pievienojās pagājušajā gadā, kā arī Tjerī Noivils un Danijs Sordo, kuram šogad plānota nepilna sezona pasaules čempionātā. “Toyota” rindas papildinājis Ots Tanaks, kurš startēs kopā ar vienības līdzšinējiem pilotiem Jari-Mati Latvalu un Esapeku Lapi. “Citroen” uz Montekarlo ralliju dosies ar Kreigu Brīnu un Krisu Mīki sastāvā.

Daudzi spēcīgi dalībnieki arī R5 klasē. Ar “M-Sport” sagatavotiem “Ford Fiesta” startēs Kevins Abrings, Eriks Kamilli un Tēmu Suninens, bet “Škoda” rūpnīcas rindās cīņā dosies divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpera, kā arī Jans Kopeckis un Ole Kristians Veibijs. Par augstu rezultātu varētu pacīnīties arī Stefans Sarazāns, kurš visticamāk startēs savas komandas sastāvā un pilotēs rūpnīcas “Hyundai i20 R5”. “Sarrazin Motorsport” sastāvā pasaules čempionātā šogad ar šādu auto brauks arī jaunais somu talants Jari Huttunens. Tiesa gan, tikai piecas ekipāžas pašlaik nominētas cīņai par ieskaites punktiem WRC2 čempionāta vērtējumā, un Rovanpera starp tiem nav.

Izmantotie resursi:
www.rallye-sport.fr

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool