“M-Sport” boss lietuviešiem sniedz padomu pirms Meksikas WRC posma

02/03/2018 |

Foto: Arctic Energy WRT

Nākamās nedēļas nogalē, no 8. līdz 11. martam Meksikā tiks aizvadīts pasaules rallija čempionāta (WRC) trešais posms, kurā startēs arī lietuviešu Deivida Joiciusa un Donata Zviceviča ekipāža. Šoreiz sportisti sēdīsies citā mašīnā un savu padomu šajā sakarā sniedzis pats “M-Sport” rūpnīcas komandas boss Malkolms Vilsons.

Jociusa ekipāža piedalījās arī Montekarlo rallijā un Zviedrijas rallijā, kas bija WRC sezonas pirmie divi posmi, tajos startējot ar “Peugeot 208 R2” automobili, ko lietuvieši īrēja no slovēņu komandas, savukārt to apkalpoja krievu vienība “Arctic Energy World Rally Team”. Absolūtajā ieskaitē šajās sacīkstēs Jociuss ieguva 23. un 39. vietu, kamēr savā klasē finišēja piektais un astotais.

Arī Meksikas rallijā Jociusa/Zviceviča ekipāža startēs “Arctic Energy World Rally Team” sastāvā, tomēr izmaksu sanazināšanas nolūkos pieņemts lēmums īrēt auto no kādas vietējās komandas. Galu galā izvēlēta “Ford Fiesta R2” automašīna.

“Mēs ļoti gribējām turpināt savu dalību pasaules čempionātā ar to pašu “Peugeot 208″, tomēr, vēloties ietaupīt līdzekļus, nolēmām īrēt mašīnu no vietējiem,” skaidro Jociuss. “Ja neizdotos atrast labu alternatīvu, nāktos vestu uz Meksiku savu mašīnu.”

Pērn Jociusam gadījās slikta pieredze, jo tika īrēta “Mitsubishi Lancer Evo X” automašīna, kas tehniski bija slikti sagatavota. Lai izvairītos no scenārija atkārtošanās, ņemts vērā kāds svarīgs ieteikums.

“Šoreiz lēmums par “Ford Fiesta” īrēšanu no meksikāņu komandas tika pieņemts pēc “M-Sport” vadītāja Malkolma Vilsona rekomendācijas,” atklāj Jociuss. “Tāpat, ņemot vērā faktu, ka šīs komandas vadītājs ir zviedrs, gribu ticēt, ka viss būs labi.”

Meksikas rallijā startēs kopumā 31 ekipāža, no kurām gandrīz desmit būs vietējās. Savā klasē Jociusam būs tikai viens pretinieks – kanādietis Džeisons Beilijs, kurš arī startēs ar “Ford Fiesta R2”. Savukārt pavisam uz starta stāsies tikai trīs priekšpiedziņas spēkrati, kamēr pārējās ekipāžas brauks ar pilnpiedziņas tehniku.

Izmantotie resursi:
www.delfi.lt

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool