Lukjaņuks pārliecinošs līderis Akropoles rallijā

01/06/2018 |

Foto: Facebook.com/FiaEuropeanRallyChampionship

Ar pirmajiem diviem ātrumposmiem šovakar Grieķijā startēja leģendārais Akropoles rallijs, kas šobrīd ir Eiropas čempionāta posms. Jau pirmajā dienā visai pārliecinošu pārsvaru pratis iekrāt Aleksejs Lukjaņuks.

Rallijs startēja ar superspeciālo ātrumposmu “Hippodrome”, kas bija vien nepilnus trīs kilometrus garš. Tajā ekipāžas sasniedza ļoti līdzīgus rezultātus, uzvaru izcīnot ungāru pilotam Norbertam Hercigam (“Škoda Fabia R5”). Tikmēr Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”) palika vien 21. pozīcijā, zaudējot 12 sekundes.

Pēc šīs iesildīšanās Akropoles rallijs turpinājās ar 30 km garo ātrumposmu “Thiva”, kurā Lukjaņuks jau bija neaizsniedzams konkurentiem, tuvāko sekotāju Eivindu Brinildssenu (“Ford Fiesta R5”) pārspējot par 44 sekundēm. Trešais ātrākais bija Jūso Nordgrens (“Škoda Fabia R5”), kurš finišēja ar vēl par aptuveni piecām sekundēm sliktāku rezultātu.

Pirmās dienas izskaņā šī trijotne vadībā – Lukjaņuks līders, viņam 33 sekundes zaudē Brinildsens, bet 38 sekundes no līdera atpaliek Nordgrens.

16. pozīcijā pēc pirmās dienas ir latviešu komandas “PROSPEED” pārstāvis Sergejs Remeņņiks no Krievijas.

Tā kā šis nav “ERC Junior U27” un “ERC Junior U28” ieskaišu posms, sacensībās nepiedalās ne “Opel” rūpnīcas komandas ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, ne arī latviešu vienība “Sports Racing Technologies” ar braucējiem Nikolaju Grjazinu un Jaroslavu Fjodorovu. Šajās klasēs notikušas divas sacensības, pēc kurām Seska un Grjazina ekipāžas ir savu klašu vicelīderes.

Tikmēr Eiropas rallija čempionāta absolūtajā ieskaitē vadībā ir Akropoles rallija līderis Aleksejs Lukjaņuks, kurš uzvarēja gan Azoru salu, gan Kanāriju saku posmos. Otrais šobrīd kopvērtējumā Bruno Magalešs, bet trešais – Rikardu Moura. Magalešs pēc pirmās dienas ir ceturtais, kamēr Moura šajā posmā nestartē.

Sestdien Akropoles grants rallijā jāveic seši ātrumposmi, bet svētdien – vēl četri.

Akropoles rallija rezultāti pēc SS2:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Alexey Lukyanuk Ford Fiesta R5 23:50.3
2. flag Eyvind Brynildsen Ford Fiesta R5 +33.5
3. flag Juuso Nordgren Škoda Fabia R5 +38.4
4. flag Bruno Magalhães Škoda Fabia R5 +40.5
5. flag Alexandros Tsouloftas Citroën DS3 R5 +42.0
6. flag Yuriy Protasov Škoda Fabia R5 +42.7
7. flag Norbert Herczig Škoda Fabia R5 +49.0
8.
flag Grzegorz Grzyb Škoda Fabia R5 +51.3
9. flag Hubert Ptaszek Škoda Fabia R5 +57.2
10.
flag Simos Galatariotis Škoda Fabia R5 +59.7
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool