Lukjaņuks 2018. gadā plāno startēt ERC, Čehijā un Baltijā

06/11/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Krievu autosportists Aleksejs Lukjaņuks, kuru pēdējās sezonās esam pieraduši redzēt cīnoties par uzvarām Eiropas rallija čempionātā, arī nākamgad plāno turpināt iesākto ceļu, bet ziemas sezonā, iespējams, redzēsim viņu arī sacensībās Baltijas valstīs.

2016. gadā kļuvis par Eiropas vicečempionu, šogad Lukjaņuks mērķēja gāzt no troņa poļu pilotu Kajetanu Kajetanoviču. Tas viņam neizdevās, sezonu lielā mērā ietekmēja arī avārijā testu laikā gūtās traumas, kas lika izlaist vairākus posmus. Pēc izstāšanās arī pēdējā posmā “Rally Liepāja” Lukjaņuks kopvērtējumā atkrita uz ceturto vietu. Uzvarēt šogad izdevies tikai Kanāriju salu rallijā.

“Šogad startējām tikai sešos posmos, bet finišējām divos, tāpēc var teikt, ka sezona nav izdevusies,” atzīst Lukjaņuks. “Vēl pēc posma Čehijā bija šādas tādas izredzes iegūt titulu, bet pēc neveiksmes Romas rallijā vairs nē. Nevaru vainot tikai apstākļus, jo katrā no šīm situācijām kaut ko varēja darīt citādi un izvairīties no problēmām. Katriem apstākļiem apakšā ir savs stāsts un šo pieredzi, protams, vajadzētu izmantot nākotnē.”

Lai gan šobrīd rallija sezona tikko beigusies, Lukjaņukam jau ir plāni 2018. gadam.

“Nākamgad atkal plānoju pilnu programmu Eiropas rallija čempionātā,” viņš atklāj. “Priekšā vēl daudz darba, vajag daudz ko saplānot, sagatavot visu sadarbībai ar sponsoriem un partneriem, parakstīt līgumus. Ceru, ka viss izdosies. Šobrīd arī tiek veiktas pārrunas par dalību Čehijas asfalta rallija čempionātā: vietējie organizatori un federācija ir ieinteresēta izveidot augstas konkurences sacīkstes. Ziemā arī gribētos izmantot mūsu lietuviešu sagatavoto “Mitsubishi Lancer Evo X”, tāpēc gaidām Baltijas rallija kalendāru un meklējam finansējumu. Tāpat iepazīšanās nolūkos plānojam izbraukt vairāku WRC posmu maršrutus, kas būtu labs treniņš un pieredze.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool