LRČ tabulas: no latviešiem vadībā Blūms, Sesks, Putniņš, Vorobjovs

22/05/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadīts Latvijas rallija čempionāta trešais posms “Rally Talsi”, kas bija šīs vasaras pirmās grants sacīkstes, tādēļ laiks ielūkoties jaunākajās kopvērtējuma tabulās. Šobrīd Latvijas čempionāta līderi ir pilotu Valērija Gorbana, Ranno Bundsena, Emīla Blūma, Mārtiņa Sesks, Krišjāņa Zinta Putniņa, Jāņa Vorobjova un Karela Telpa ekipāžas.

Lai gan par ukraiņu Valērija Gorbana un Sergeja Larensa tālākiem plāniem vēl gada pirmajos mēnešos nebija skaidrības, ar WRC tehniku startējošie sportisti bija redzami arī “Rally Talsi”, kur pamanījās izcīnīt pārliecinošu uzvaru absolūtajā vērtējumā. Tagad viņi LRČ ABS grupā iekrājuši jau 42 punktus, kamēr par 13 mazāk ir igauņiem Ranno Bundsenam un Robertam Loštšenikovam, bet vēl par punktu atpaliek trešajā vietā esošie pašmāju sportisti Jānis Berķis un Edgars Čerpojus.

LRČ1 grupā Bundsens/Loštšenikovs ir pārliecinoši līderi – izcīnītas uzvaras visos trīs pirmajos posmos, arī ziemas rallijos Alūksnē un Gulbenē. Līdz ar to viņiem šobrīd jau 51 punkts, kamēr tuvākie sekotāji Edijs Bergmanis un Edgars Grīns pamanījušies nopelnīt tikai 25 punktus. Trešie pašlaik ir Kaspars Kaņeps-Kalniņš un Ringolds Bērziņš, kuri Alūksnes rallijā nestartēja – viņu kontā 17 punkti.

Emīls Blūms, kurš šogad startējis ar Kasparu Veisu un Didzi Eglīti, Talsos LRČ2 grupā bija vien trešie, tomēr, pēc lieliskā snieguma ziemas sezonā, saglabājuši vadību Latvijas čempionāta kopvērtējumā, kur iekrāti 44 punkti. Otrie ar 31 punktu šobrīd ir Igauniju pārstāvošais Alans Popovs un Aleksejs Krilovs, kuriem 31 punkts, bet uz trešo pozīciju pacēlušies “Rally Talsi” uzvarētāji Vitauts Šveds un Žilvins Sakalausks no Lietuvas, kuriem tagad 23 punkti (sportisti nepiedalījās “Sarmas” rallijā).

Lai gan Mārtiņš Sesks un Renārs Francis šogad uzsvaru liek uz startiem Eiropas rallija čempionātā, ar savu sniegumu viņi paspēj priecēt ar tepat Latvijā. Uzvarējuši LRČ3 grupā visos trīs aizvadītajos posmos, viņi ar 50 punktiem ir kopvērtējuma vadībā, tuvākos sekotājus, norvēģus Oliveru Solbergu un Veroniku Enganu pārspējot par 16 punktiem. Tikmēr 20 punktus nopelnījuši igauņi Rasmuss Ūstulnds un Kauri Pannass, kuri gan Talsos uz starta nebija redzami, bet saglabājuši trešo vietu kopvērtējuma tabulā.

Krišjānis Zintis Putniņš, kurš šogad startējis ar stūrmaņiem Mārtiņu Puriņu un Kalvi Blūmu, pēc trim posmiem ir līderis LRČ4 grupā, Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, lai gan Talsos startēja citā ieskaites kategorijā, saglabājuši pirmo vietu LRČ5 grupā, kamēr LRČ6 kopvērtējumā pirmo pozīciju šobrīd ieņem igaunis Karels Telps, kurš šogad braucis kopā ar Karlu Arturu Vītru un Martinu Vihmanu.

Mārtiņš Sesks ir vadībā ne vien LRČ3 grupā, bet arī LRČ Juniors ieskaitē, kamēr Komandu vērtējumā pirmā ir “Vides Tehnikas rallija komanda”, kam seko “Sports Racing Technologies” un “A1M Motorsport”.

Interesantas cīņas notiek arī vēsturisko mašīnu ieskaitē “Historic ABS”, kur pašlaik līderi ir Māris Egle un Aldis Egle. Lai gan Gulbenē un Talsos uzvarēja Ivars Velme un Andris Velme, ne tik veiksmīgais Alūksnes rallijs, kur punkti netika izcīnīti, liek viņiem vismaz pagaidām atrasties otrajā vietā. “Historic 2WD” ieskaitē līderi ir Arvis Vecvagars un Gints Gaiķis, bet “Historic LADA” klasē – Arvis Vecvagars un Gints Gaiķis.

Pilns Latvijas rallija čempionāta kopvērtējums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool