Lietuvas rallija čempionāts turpinās Elektrēnos, favorīta lomā Vorobjovs

07/09/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šīs nedēļas nogalē Lietuvā tiks aizvadīts Elektrēnu rallijs, uz kuru ceļā ir arī vairākas latviešu sportistu ekipāžas. Pirmo starta numuru saņēmuši Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, viņi arī favorīti uz uzvaru.

“DHL Rally Elektrenai 2017” dalībnieku sarakstā atrodama 71 ekipāža, un tieši Vorobjovs/Pūķis, kuri startēs ar “Vorobjovs Racing” komandas sagatavoto “Mitsubishi Mirage Space Star” automobili, atzīti par favorītiem – viņiem piešķirts pirmais starta numurs. No spēcīgākajiem lietuviešu pilotiem, kas stāsies uz starta, jāizceļ Benediks Vanags (“Škoda Fabia R5”), Giedrs Notkuss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Vaidots Žala (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Vitauts Šveds (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un Deivids Jociuss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

Vorobjovs un Pūķis nebūs vienīgie latviešu sportisti, kuri piedalīsies Elektrēnu rallijā, jo dalību apstiprinājuši arī Guntis Lielkājis/Ivars Grošus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Rolands Jaunzems/Ainārs Kalniņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Ingus Pantelis/Uldis Kalvis (“Subaru Impreza”), Lauris Ozerovs/Gatis Jansons (“Subaru Impreza”), kā arī Daņila Belokoņs (“Ford Fiesta R2T”), kura stūrmanis šoreiz būs Andris Mālnieks.

Jāpiemin, ka 34 ekipāžas startēs rallijsprinta ieskaitē, starp tām arī Pantelis/Kalvis un Ozerovs/Jansons. 11 ekipāžas sacentīsies par vietām Baltijas rallija kausa (“Baltic Rally Trophy”) vērtējumā, ieskaitot Vorobjovu/Pūķi, Lielkāji/Grošu un Belokoņu/Mālnieku. Lietuvas rallija čempionāta vērtējumā brauks 35 ekipāžas, no latviešiem Vorobjovs/Pūķis, Lielkājis/Grošus, Jaunzems/Kalniņš un Belokoņs/Mālnieks.

Lietuvas rallija čempionātā šobrīd aizvadīti četri no plānotajiem sešiem posmiem. LARČ1 ieskaitē līderis ir Benedikts Vanags, LARČ2 grupā vadībā atrodas Lins Vaškis, kamēr piekto pozīciju ieņem Vorobjova ekipāža. LARČ3 ieskaitē pirmais pašlaik Giedrs Notkuss, bet Vorobjovam šeit otrā pozīcija – viņš šajā grupā braucis pēdējos divus posmus un abos guvis uzvaras. Notkuss gan 18 punktus priekšā. LARČ4 klasē Jons Pipirs ir līderis, bet Belokoņa ekipāža ierindojas otrajā vietā, zaudējot ievērojamus 49 punktus. 4WD vērtējumā Vorobjovs pašlaik līderis, apsteidzot Vanagu un Notkusu.

Rallijs iesāksies ar pirmo ātrumposmu piektdienas, 8. septembra vakarā Elektrēnu pilsētā, bet turpināsies ar astoņiem ātrumposmiem sestdien, 9. septembrī.

DALĪBNIEKU SARAKSTS >>
ĀTRUMPOSMU PROGRAMMA UN KARTES >>
LIETUVAS RALLIJA ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS >>
REZULTĀTI TIEŠSAISTĒ >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool