Lēbs sensacionāli ātrs, vadību Meksikas rallijā pārņem Sordo

10/03/2018 |

Foto: wrc.com

Pēc piektdien veiktajiem ātrumposmiem pasaules rallija čempionāta (WRC) sacensībās Meksikā sevi lieliski pierādīja Sebastjēns Lēbs, kurš šobrīd iekārtojies otrajā pozīcijā. Vadību tikmēr pārņēmis veterāns Danijs Sordo.

Lai gan Lēbs WRC posmos nav startējis kopš 2015. gada, bet pēdējo pilno sezonu veica 2012. gadā, atgriešanās “Citroen” komandā un pasaules čempionātā sākusies faktiski sensacionāli. Pēc ceturtdien veiktā ātrumposma Gvanahvato ielās francūzis bija desmitais, piektdien jau sākumā pacēlās uz ceturto vietu, uzvarēja divos no veiktajiem deviņiem ātrumposmiem un dienu noslēdza otrais.

Divos ātrumposmos ātrākais bija arī “Hyundai” vienības pārstāvis Sordo, kurš vadībā nokļuva dienas pirmajā daļā un noturējās līderpozīcijā arī turpmāk. Šobrīd spānis ir septiņas sekundes priekšā Lēbam. Tikmēr trešo vietu, zaudējot Sordo 11 sekundes, ieņem igauņu pilota Ota Tanaka ekipāža no “Toyota” komandas, kurai bija problēmas ar auto pārkaršanu.

Arī pārējām “Toyota” ekipāžām bija šādas problēmas. Vēlāk Esapeka Lapi avarēja, bet Jari-Mati Latvala izstājās dēļ problēmām ar ģeneratoru. Avarēja arī Elfins Evanss (“M-Sport Ford”), kurš tobrīd bija trešais, kā arī viņa komandas biedrs Tēmu Suninens.

Aptuveni pusminūti no vadībā esošā Sordo atpaliek Kriss Mīke (“Citroen”), Sebastjēns Ožjē (“M-Sport”) un Andreass Mikelsens (“Hyundai”), kuri līdz ar to turpina cīņu par uzvaru un pjedestālu. Savukārt sezonas līderis Tjerī Noivils (“Hyundai”), kurš bija vadībā pēc ceturtdienas ātrumposma, piektdien trasē grants ātrumposmos devās pirmais, saskārās ar devielas spiediena un stūres iekārtas problēmām, zaudēja divas minūtes, šobrīd ieņemot septīto vietu.

Sacīkstes turpināsies ar deviņiem ātrumposmiem šodien, bet noslēgsies svētdien, kad jāveic vēl trīs dopi.

Meksikas rallija rezultāti pēc SS10:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Danijs Sordo Hyundai i20 Coupe WRC 1:47:55.4
2. Sebastjēns Lēbs Citroën C3 WRC +7.2
3. Ots Tanaks Toyota Yaris WRC +11.0
4. Kriss Mīke Citroën C3 WRC +25.0
5. Sebastjēns Ožjē Ford Fiesta WRC +30.2
6. Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +31.7
7. Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +2:01.9
8. Pontuss Tidemands Škoda Fabia R5 +5:05.6
9. Guss Grīnsmits Ford Fiesta R5 +8:13.0
10.
Pedro Hellers Ford Fiesta R5 +12:33.8
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool