Latvijas sportistu ekipāžas uzvar Elektrēnu rallijā un rallijsprintā

09/09/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ar latviešu sportistu Jāņa Vorobjova un Ivo Pūķa uzvaru šodien noslēdzās “DHL Rally Elektrenai 2017” sacensības, kas bija Lietuvas rallija čempionāta piektais un Baltijas kausa izcīņas noslēdzošais posms. Vairāku favorītu ekipāžas piedzīvoja avārijas.

Pēc rallija pirmās dienas Vorobjovs/Pūķis, kuri uz starta stājās ar “Mitsubishi Space Star Mirage” automašīnu, ieņēma trešo pozīciju, tomēr rezultāti tobrīd bija ļoti blīvi.

Sestdien tika veikti astoņi ātrumposmi Elektrēnu apkaimē. Pirmajos trīs uzvaru izcīnīja Deivids Jociuss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), taču viņa pilotētā ekipāža bija saņēmusi desmit sekunžu sodu par falšstartu otrajā ātrumposmā, tādēļ pēc ceturtā “dopa” Vorobjovs atpalika vien mazāk par sekundi.

Trešais tobrīd bija Giedrs Notkuss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), taču viņš piektajā ātrumposmā izstājās, ļaujot uz trešo pozīciju pacelties Vitautam Švedam (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Savukārt labāko laiku sasniedza Vorobjovs, pārņemot sacensību vadību. Arī sestajā ātrumposmā uzvarēja Vorobjovs, bet septītajā atkal ātrāks bija Jociuss, tomēr tā kā viņš atkal bija veicis pāragru startu, tiesneši šoreiz ekipāžai piešķīra vienas minūtes sodu.

Vorobjovam tas ļāva uzelpot un ar pamatīgu pārsvaru pār sekotājiem viņš aizbrauca pretī finišam, sasniedzot labākos rezultātus arī pēdējos divos ātrumposmos. Jociuss, kurš bija atkritis uz trešo vietu, astotā ātrumposma beigās izstājās tehnisku problēmu dēļ.

Šveds finišēja otrais, Vorobjova ekipāžai zaudējot vairāk par minūti, savukārt trešo vietu rallija beigu daļā izcīnīja Gunta Lielkāja un Ivara Grošus duets (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri kļuva par Baltijas rallija kausa izcīņas posma uzvarētājiem. Vien divas sekundes Lielkājim absolūtajā vērtējumā pazaudēja Rolands Jaunzems un Ainārs Kalniņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), tomēr neaizsniedzoties līdz pirmajam trijniekam un iegūstot ceturto vietu.

Daņila Belokoņs un Andris Mālnieks (“Ford Fiesta R2T”) piedzīvoja avāriju, uz slidenas asfalta sekcijas iebraucot valnī un apmetot kūleni. Iespaidīgu avāriju piedzīvoja arī “dakarietis” Benedikts Vanags (“Škoda Fabia R5”).

Rallijsprinta vērtējumā uzvaru sasniedza latvieši Ingus Pantelis un Uldis Kalvis (“Subaru Impreza”), kuri vadībā izvirzījās pēc ceturtā no pieciem ātrumposmiem, tuvākos sekotājus finišā apsteidzot par 24 sekundēm. Lauris Ozerovs un Gatis Jansons (“Subaru Impreza”), kuri bija līderi pēc pirmā ātrumposma, finišu nesasniedza.

“DHL Rally Elektrenai 2017” rezultāti:

VISI REZULTĀTI TIEŠSAISTĒ >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool