Latviešiem triumfs “Rally Žemaitija”

Ar Latvijas sportistu lieliskiem rezultātiem šodien Lietuvā noslēdzās sezonas pirmās rallija sacensības “Rally Žemaitija”. Par pārliecinošiem uzvarētājiem kļuva mājinieks Vaidots Žala, kura stūrmanis ir Andris Mālnieks, bet otrie finišēja Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis. Mārtiņam Seskam un Renāram Francim lielisks sniegums savā klasē, turklāt mūsējie bija ātrākie arī rallijsprinta vērtējumā.

“Rally Žemaitija” bija šī gada pirmais rallijs Lietuvā un otrais visās Baltijas valstīs, un aizvadīti tika 12 ātrumposmi, jo vienu atcēla, bet kopējā distance ar laika kontroli sastādīja aptuveni 103 km.

Žalas/Mālnieka duets startēja ar jaudīgo “Škoda Fabia R5” automašīnu, tāpat kā pēdējos gadus, un sasniedza labākos rezultātus gandrīz visos ātrumposmos, tikai vienā no tiem piekāpjoties Vorobjovam/Pūķim, kuri uz Lietuvu bija ieradušies ar “Mitsubishi Lancer Evo IX” automašīnu. Finišā viņi uzvarētājiem zaudēja 1 minūti un 24 sekundes, taču uzvarēja Lietuvas rallija čempionāta LARČ3 grupas ieskaitē. Žalas ekipāžai tikmēr pirmā vieta LARČ1 ieskaitē.

Zaudējot otrajai vietai tikai sešas sekundes, kā trešā sacīkstes pabeidza lietuvieša Giedra Notkus ekipāža (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), bet pārējie atpalika ievērojami. Ceturtās vietas ieguvējs Vitauts Šveds (“Mitsubishi Lancer Evo X”) bija ātrākais savā LARČ2 grupā.

Vien pēdējā ātrumposmā izšķīrās, kuri kļūs par divu riteņu piedziņas ieskaites uzvarētājiem. Sesks/Francis (“Ford Fiesta Rally4”) ilgstoši bija līderi, spraigi cīnoties ar konkurentiem, pirms pēdējā dopa pakāpās uz vadošo pozīciju, taču pirms finiša tomēr atkrita aiz Justa Tamašauska ekipāžas (“BMW M3 E46 Compact”), kam pirmā vieta LARČ5 grupā. Seska/Franča duets tikmēr bija ātrākais priekšpiedziņas kategorijā.

Paralēli Lietuvas rallija čempionāta sacensībām notika arī Lietuvas čempionāta un Latvijas kausa izcīņas posmi rallijsprintā, braucējiem aizvadot septiņus ātrumposmus ar kopgarumu 55 km.

Sacenšoties ar lietuviešiem, mūsu sportisti absolūtajā ieskaitē ieņēma pirmās trīs pozīcijas. Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte (“Subaru Impreza”) pārliecinoši ieguva pirmo vietu, triumfējot arī Latvijas kausa pirmā posma OPEN 4WD klasē, bet nedaudz vairāk par pusotru minūti aiz viņiem finišēja Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs (“Ford Puma”), kuriem uzvara 2WD OPEN ieskaitē. Trešie kopumā bija Madars Dīriņš/GintsLasmanis (“Renault Clio”), kuriem 2WD OPEN klasē otrā pozīcija. Latvijas čempionāta KLASIKA 3000 klasē tikmēr uzvarēja Kristers Cimdiņš/Renārs Šķenders (“BMW 328i E36”).