Latvala: “Tanakam būs jābrauc ar man radītu mašīnu”

01/12/2017 |

Foto: wrc.com

“Toyota” pilots Jari-Mati Latvala uzskata, ka Otam Tanakam jaunajā komandā uzreiz neizdosies kļūt par tās līderi, jo ilgus gadus igaunis braucis ar atšķirīgām mašīnām.

Latvala pievienojās “Toyota” komandai 2016. gada nogalē, sniedza būtisku ieguldījumu “Yaris WRC” modeļa attīstīšanā un jau pirmajā pasaules rallija čempionāta sezonā ar šo mašīnu tika gūtas divas uzvaras. Lai gan Latvala zina, ka komanda Tanaku uzskata par spējīgu uzņemties līdera lomu, pēc septiņiem “M-Sport” vienībā pavadītiem gadiem igaunim nākšoties kādu laiku pavadīt pielāgojoties.

“Es strādāju, lai padarītu šo “Yaris” par manu mašīnu, un Tanakam vajadzēs adaptēties jaunajā auto,” stāsta Latvala, kurš šogad izcīnīja vienu no divām “Toyota” komandas uzvarām, sezonu pabeidzot ceturtajā vietā. “Domāju, ka komandā būs laba cīņa starp braucējiem un uz nākamo gadu mums būs spēcīga komanda. Es apzinos, ka gribu būt pasaules čempions un, lai to paveiktu, man jābūt ātrākam par visiem, arī viņu.”

Latvala atceras pats savu pieredzi ar komandu maiņu: “Kad pats aizgāju no “M-Sport” un “Ford”, kur pavadīju diezgan daudzus gadus, bija grūti adaptēties “Volkswagen” komandā. Tikmēr pāriešana uz “Toyota” bija viegla, jo man jau bija pieredze ar komandu maiņu. Tanakam tā būs pirmā komandas nomaiņa un var būt grūti, kad tik ilgi esi braucis vienā komandā.”

Arī Tanaks atzīst, ka šobrīd viņu priekšā gaida daudz nezināmā.

“Man būs jāpierod pie jauniem cilvēkiem un jaunas komandas,” saka šīs sezonas trešās vietas ieguvējs pasaules rallija čempionātā. “Tas būs liels darbs. Cik īsti grūti būs nomainīt komandu pirmo reizi, to es nezinu, jo nekad vēl neesmu to darījis.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool