Lapzemes rallijs noslēdzas ar drāmu pēdējā ātrumposmā

Somijas rallija čempionāta pirmais posms “Arctic Lapland Rally” šodien noslēdzās ar dramatiskiem notikumiem pēdējā ātrumposmā, kad tā brīža līderis Tēmu Asunmā izlidoja no trases, zaudējot daudz laika, bet par uzvarētāju kļuva pagājušās sezonas čempions Emils Lindholms. Tikmēr pirmais posms aizvadīts arī Norvēģijas čempionātā, kur spraigā cīņā uzvarējis Ejvinds Brinildsens.

Lapzemes rallijs startēja piektdien, kad sportistiem bija jāveic pirmie pieci ātrumposmi, pēdējie divi vakarā. Lindholms titula aizstāvēšanu uzsāka lieliski, trijos no dopiem ar savu “Škoda Fabia Rally2 evo” sasniedza labākos rezultātus un dienas izskaņā atradās desmit sekundes priekšā Asunmā, kamēr trešajā vietā esošais Miko Heikile tobrīd zaudēja jau 44 sekundes.  Otrajā dienā bija jāmēro vēl pieci ātrumposmi.

Sestdiena iesākās ar 44 km garu dopu, kurā Lindholms pārliecinoši uzvarēja un pārsvaru palielināja jau līdz 27 sekundēm, bet tad daudz laika Asunmā atvinnēja ar uzvaru nepilnus 25 km garajā astotajā ātrumposmā, kā rezultātā līderus šķīra vairs tikai sešas sekundes. Devītajā ātrumposmā Asunmā atkal bija ātrāks un pārņēma rallija vadību ar 0.1 sekunžu pārsvaru, savukārt noslēdzošajā dopā nenoturējās trasē un pazaudēja aptuveni 12 minūtes.

Līdz ar to par uzvarētāju kļuva Lindholms, bet pēdējā brīdī otro vietu izrāva Egons Kaurs, kurš uz starta izgāja ar “Volkswagen Polo GTI R5” automobili. Igauņu ekipāža pēc pirmās dienas ieņēma ceturto vietu, šodien bija pacēlusies līdz trešajai, bet pēdējos kilometros izmantoja Asunmā neveiksmi, lai iegūtu otro vietu. Trešais sacīkstēs finišēja Heikile.

Bijušais pasaules rallija čempionāta dalībnieks Jari-Mati Latvala rallijā startēja ar klasisko “Toyota Celica Turbo 4WD” automašīnu, pēc pirmās dienas absolūtajā ieskaitē bija astotais un ieņēma pirmo pozīciju savā klasē, taču tehnisku problēmu dēļ izstājās šīs dienas pirmajā ātrumposmā.

+7.0

Pa to laiku Norvēģijas čempionāts startējis ar “Sigdalsrally”, kas astoņu ātrumposmu ietvaros norisinājās šodien. Arī te bija vērojama spraiga cīņa par uzvaru, galu galā pirmo vietu sasniedzot Ejvindam Brinildsenam ar “Škoda Fabia R5“, kurš tikai par 0.2 sekundēm uzveica Oli Kristianu Veibiju. Trešo vietu guva Mariuss Āsens.

Uz starta izgāja arī latvieši Mikus Grantiņš un Aldis Hanzens, kuri startēja ar “Mitsubishi Lancer Evo VI”. Pēc piektā ātrumposma viņi bija astotie savā ieskaites klasē un 58. vietā kopvērtējumā, taču pēc tam rezultātos vairs neparādījās.