Kenijas valdība piešķir 2 miljonus eiro Safari rallija atgriešanai WRC

15/02/2018 |

Foto: kenyacarbazaar.com

Lai gan vēl nesen parādījās informācija, ka leģendārais Safari rallijs diez vai atgriezīsies pasaules rallija čempionāta (WRC) kalendārā, Kenijas valdība pieņēmusi lēmumu piešķirt divus miljonus eiro šī mērķa īstenošanai.

Plāns paredz, ka “Safari Rally” varētu tikt iekļauts WRC kalendārā jau 2020. gadā, un finansiālu atbalstu tam sniedzis gan Kenijas prezidents Uhuru Kenjata, gan kaimiņvalsts Uganda. Nauda daļēji tiks izmantota, lai jau šogad Safari rallijs notiktu WRC formātā, bet nākamgad oficiāli kļūtu par pasaules čempionāta kandidātposmu.

Jau 2015. gadā Kenijas prezidents Kenjata tikās ar Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidentu Žanu Todu, apspriežot šo jautājumu. Kā zināms, Tods ļoti atbalsta ideju par Āfrikas iekļaušanu WRC kalendārā.

“Mēs novērtējam valsts valdības un Kenijas Motoru sporta federācijas ieguldījumu projektā, palīdzot Āfrikai atgriezties WRC,” saka pasaules rallija čempionāta promoters Olivers Sīsla. “Mēs apzināmies Safari rallija garo un lepno vēsturi un to, cik svarīgas šīs sacīkstes ir Kenijas iedzīvotājiem. Jau tuvākajā nākotnē esam apņēmušies sarīkot Āfrikā WRC posmu, un turpināsim cieši sadarboties ar valdību un federāciju, lai Safari rallijs atkal būtu pasaules čempionātā.”

Lai gan Safari rallijs no WRC pazuda jau pirms 16 gadiem, tas turpina notikt Āfrikas čempionāta ietvaros.

Tiek ziņots, ka 2020. gadā varētu tikt izmantots līdzīgs maršruts kā 2002. gadā, kad trīs dienu laikā sportisti veica 12 ātrumposmus ar kopējo garumu tuvu pie 1000 kilometriem.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool