Ignalinas rallijā uzvar Samsons, latviešiem godalgas savās klasēs

Nedēļas nogalē Lietuvā aizvadītas rallija sacensības “Rally Cup Ignalina 2021”, kurā uzvaru guva Martins Samsons, bet uz starta stājās arī divas ekipāžas no Latvijas, sasniedzot lieliskus rezultātus savās klasēs.

Sacensību ietvaros Ignalinā tika veikti astoņi ātrumposmi, kuru garums svārstījās no aptuveni pieciem līdz astoņiem, bet kopējais garums sastādīja 56 kilometrus. Startēja vairāk par 50 ekipāžām, galvenokārt lietuvieši, bet bija arī viesi no Polijas (astoņas ekipāžas) un Latvijas.

Samsons šajā rallijā brauca ar “Ford Fiesta N5” automašīnu un absolūti dominēja, sasniedzot labākos rezultātus pilnīgi visus ātrumposmos. Eiropas čempionāta dalībnieks un 2019. gada Polijas čempions Mikolajs Marčiks (“Škoda Fabia Rally2 evo”) finišā ieņēma otro vietu, zaudējot 33 sekundes, savukārt trešais bija Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kuram līdz uzvarētājam pietrūka 48 sekundes.

Latvieši Kristers Cimdiņš un Renārs Šķenders (“BMW 330 iS”) izcīnīja 14. vietu absolūtajā ieskaitē un bija trešie 2WD+ klasē, kamēr uzvarēja poļu pilots Kšištofs Bubiks (“BMW M3 E46 Compact”). Savukārt 31. pozīcijā ralliju noslēdza Viesturs Tilgass ar Viesturu Zīli (“Lada VAZ 21011”), kuri starp “Historic” klases ekipāžām ieņēma otro vietu, piekāpjoties Dovilam Čiutelem (“Lada VAZ 2105 VFTS”).