“Hyundai” par jauno pilotu izvēlas somu Hutunenu

28/09/2017 |

Foto: Hyundai Motorsport

Somijas pārstāvis Jari Hutunens 2018. gada sezonā pievienosies Hyundai Motorsport braucēju attīstības programmai (HMDP) un sacensībās piedalīsies ar jaunākās paaudzes i20 R5 automašīnu. Šis lēmums pieņemts pēc rūpīga izvēles procesa, kura laikā potenciālajiem kandidātiem bija jāapliecina ne tikai savs ātrums pie stūres, bet jādemonstrē arī savas komunikācijas spējas un tehniskās zināšanas.

Lai arī visi astoņi piloti kuri testēja jauno i20 R5 uz vērtētājiem atstāja pozitīvu iespaidu, Hutunena izvēle bija vienbalsīga.

23 gadus vecais pilots iepriekš ir sacenties Vācijā, kur viņš savā klasē 2016. gada sezonā uzvarēja sešos no septiņiem posmiem. 2017. gadā viņš pārgāja uz FIA Eiropas rallija čempionātu (ERČ), kur brauca ar R2 klases automašīnu. Paralēli dalībai ERČ, viņš aizvadīja divas sacensības arī ar R5 klases automašīnu.

Savā otrajā startā ar pilnpiedziņas automašīnu viņš uzvarēja WRC2 klasē Somijas Neste Rally Finland, uzrādot ātrāko laiku arī lielākajā daļā ātrumposmu, neraugoties uz faktu, ka viņa pretinieki bija ļoti pieredzējuši autosportisti. Tieši šis fantastiskais sniegums ļāva viņam nokļūt Hyundai Motorsport redzeslokā un kalpoja par iemeslu ielūgumam piedalīties HMDP izvēles procesā.

HMDP testos Francijā viņš atstāja ļoti pozitīvu iespaidu uz Hyundai Motorsport vadību, vairāk kā atspēlējot savu pieredzes trūkumu pie R5 klases automašīnas stūres. Pat slidenajos apstākļos kādi bija testos viņš jau uzreiz bija ātrs gan uz asfalta, gan grunts, neraugoties uz mazāku pieredzi kā konkurentiem.

Testu dienas bija izveidotas tā, lai maksimāli atgādinātu pasaules rallija čempionāta sacensības. Katram pilotam tika dotas tikai divas iespējas pierakstīt ātrumposmu pirms došanās tajā ar i20 R5. Viņu pavadītais laiks automašīnā deva iespēju aprast ar tās vadību mainīgos apstākļos, pirms regulējumu apspriešanas ar Hyundai Motorsport inženieriem.

Papildu Hutunena meistarībai pie stūres, ļoti izteikti bija redzama arī viņa apņēmība sasniegt savus mērķus, kas bija redzams ne tikai testu dienās, bet arī intervijās, kuras bija pirmais solis HMDP izvēles procesā.

Hutunens nākamgad aizvadīs vairākus WRC2 posmus ar Hyundai Motorsport sagatavotu i20 R5. Sezonas laikā viņam plānota arī testu programma, lai pilnībā sagatavotos katram posmam un turpinātu savu attīstību.

Izmantotie resursi:
www.lvrally.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool