“Hyundai” ekipāžas pirmajās trīs pozīcijās Zviedrijas WRC rallijā

17/02/2018 |

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta otrajā posmā Zviedrijā pēc aizvadītajiem piektdienas ātrumposmiem pirmajās trīs pozīcijās atrodas “Hyundai” komandas sportisti, vadībā esot beļģu pilota Tjerī Noivila ekipāžai.

Pēc ceturtdienas vakarā veiktā pirmā ātrumposma vadībā bija izvirzījies igaunis Ots Tanaks no “Toyota” vienības, piektdienas pirmajā dopā viņš atkal bija ātrākais, tomēr jau pēc SS3 vadību pārņēma Noivils.

Pēc piektā ātrumposma uz otro pozīciju bija pacēlies “Toyota” braucējs Esapeka Lapi, tomēr sportists nobrauca no ceļa, gaisa savācējā nokļuva sniegs un jaudas drūkuma dēļ nācās zaudēt pozīcijas.

Uz otro vietu tobrīd pacēlās Andreass Mikelsens, kurš spēja cieši sekot komandas biedram Noivilam un dienas izskaņā abus šķīra tikai nepilnas piecas sekundes. Trešais “Hyundai” pilots Heidens Padons, kurš šovasar startēs Igaunijas un Latvijas rallija čempionātu posmā “Rally Estonia 2018”, atrodas trešajā vietā, līderim zaudējot 12 sekundes. Turpat aizmugurē “Citroen” pārstāvji Kreigs Brīns un Madss Ostbergs.

Vairākiem braucējiem sniegotie ceļi sagādāja problēmas, sevišķi tiem, kas trasē devās pirmie. “M-Sport Ford” komandas zvaigzne Sebastjēns Ožjē zaudējis jau gandrīz trīs minūtes un ieņem vien 12. vietu, kamēr Tanaks, kurš pamanījās nokritizēt organizatorus par ceļu kvalitāti, bet vēlāk atvainojās, pagaidām devītais un no līdera Noivila atpaliek pusotru minūti.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc SS8:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1  Thierry Neuville Hyundai 1h16m13.1s
2  Andreas Mikkelsen Hyundai +4.9s
3  Hayden Paddon Hyundai +12.1s
4  Craig Breen Citroen +12.6s
5  Mads Ostberg Citroen +13.2s
6  Teemu Suninen M-Sport Ford +29.6s
7  Esapekka Lappi Toyota +38.5s
8  Jari-Matti Latvala Toyota +1m06.2s
9  Ott Tanak Toyota +1m29.0s
10  Kris Meeke Citroen +1m43.6s
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool